Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43214 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zir. Y. Müh. HACI ASLAN ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU

09 Şubat 2016
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Zir. Y. Müh. HACI ASLAN ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU
Zir. Y. Müh. HACI ASLAN ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU

Tekirdağ Radyo 59 da yayınlanan gazeteci Ersin Bilmeç’in hazırlayıp sunduğu yerel gündem’in bu haftaki konuğu Tekirdağ Büyükşehir belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi başkanı Zir. Y. Müh. Hacı Aslan oldu.
Bu gün saat 16:00 da başlayan program da; Tekirdağ da 30 yıldır bulunan ve çalışma süresinin büyük kısmını Gıda Tarım Hayvancılık il müdürlüğü Proje ve İstatistik şube müdürü olarak çalışan Hacı Aslan Tekirdağ da görv yaptığı süre içinde Tarımla ilgili elde ettiği bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Tekirdağ Büyükşehir belediyesi tarımsal Hizmetler Dairesi başkanlığının yapılanmasıyla ilgili de bilgiler veren Aslan; tarımsal alt yapı şube müdürlüğü, toptancı haller şube müdürlüğü, kırsal kalkınma şube müdürlüğü olarak çalışmalara devam ediyoruz. Özellikle Tekirdağ da hayvancılık konusunda potansiyel var.Büyükşehir de bu konuda çiftçilere yoğun destek sağlıyor. Mandacılağa destek için mandacılığı desteklediklerini, meyve, bağ ve zeytin budama eğitimleri verildi. Ayrıca meralara 800 ton gübre dağıltıldığını anlattı. Son yapılan uygulama ile yem ve gübre desteği olarak çiftçiye uygulanan Kdv düşümü dışında, arıcılara arı kovanı, hayvancılık yapanlara bu yıl yem bitkisi için karşılıksız tohum dağıtımı yapıldığını, kırsal turizm desteklenmesi çalışması yapıldığını, hayvancılık yapılan yörelere sulama göletleri ve sulaklar yapılması için çalışmaların devam ettiğini ayrıca meralarda ilk defa bu sene yeni bir uygulama olarak akasya ağaçları ekimine başlanacağını kaydetti.
39 adet gölet projesinin ilk etabı olan 4 adet damlama sulama göletinin ihalesinin bitme aşamasına geldiğini söyledi. Buğday, Kanola, Ayçiçeği destekleme fiyatlarının yükseltilmesi konusunda da konuşan Aslan; daha çok verim için üretim bizden destek büyükşehir den diyerek. 4 mevsim huzur için köy turizmini seçin sloganıyla Tekirdağ’ın çiftçisine büyükşehir’in bugüne kadar yaptıkları desteğin bundan sonrada devam edeceğini söyledi.
Yaklaşık bir saat süren programda dinleyicilerden gelen sorulara da cevap veren Aslan Tekirdağ da tarım da çalışanların merak ettiği bir çok konuya açıklık getirdi.


Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :