Dolar : Alış : 5.6316 / Satış : 5.6417
Euro : Alış : 6.3340 / Satış : 6.3454
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG29°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42918 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zeki ŞİŞKO : Bizlerinde tek dileği var. Sadece insanca ve insan gibi yaşamak istiyoruz.

16 Nisan 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Zeki ŞİŞKO : Bizlerinde tek dileği var. Sadece insanca ve insan gibi yaşamak istiyoruz.
Zeki ŞİŞKO : Bizlerinde tek dileği var. Sadece insanca ve insan gibi yaşamak istiyoruz.

TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilcisi Zeki ŞİŞKO yapılan yazılı açıklamada;
Öncelikle yapılan 31 Mart yerel seçimlerinin Ülkemize, Milletimize ve çalışanlarımıza hayırlar getirmesini diliyor, yeni seçilen ve görevine devam eden tüm Belediye Başkanlarını, İl Genel Meclisi Üyelerimizi, Belediye Meclisi Üyelerimizi ve Muhtarlarımızı yürekten kutluyorum.
Çok yoğun ve tempolu bir dönemden geçiyoruz. Bir yandan ekonomik sıkıntılar, bir yandan kamu toplu iş sözleşmesi görüşmeleri , bir yandan 636 sayılı K.H.K. kadro adı altında fakat ucube bir durum, bir yandan kadroya alınmayan K.I.T.’ lerdeki taşeron çalışanları ve geçici işçiler, bir yandan da en önemlisi her sözleşme dönemi önümüze konan Kıdem Tazminatı.
Biz Sendikalar ve çalışanlar olarak bu ülke, bu güzel vatanımız için her türlü fedakârlığı yaptık ve sonuna kadar da yapmaya devam edeceğiz. Ancak bir yandan da işimizi yapmak durumundayız. Üzerimizde bir sürü çalışanın ve ailelerinin vebalini taşıyoruz.
Ülkemizde de yaşanan her olumsuz şart ve koşulların sıkıntılarını hep işçi sınıfının sırtına yüklemek artık bizi yormuştur.
Bizlerinde tek dileği var. Sadece insanca ve insan gibi yaşamak istiyoruz.
Aldığımız maaşlarla bırakın yatırım yapıp para biriktirmeyi, ayın ortasını dahi getiremiyoruz. Şirketler ne kazanırsa kazansın, işverenler ne kazanırsa kazansın, Patron ne kazanırsa kazansın umurumuzda değil, biz sadece emeğimizin, alın terimizin karşılığı insan gibi geçinebilecek çalışma şartları ve karşılığını istiyoruz.
K.H.K. ile kadroya geçen taşeron çalışanlarının da önümüzdeki toplu iş sözleşmelerine dahil edilmelerini talep ediyor ve bunun takipçisi olacağımızı buradan bir kere daha söylüyoruz.
Kamuda asıl iş yapmakta olan ve kadro sözü verilip te hala kadroya alınmayan taşeron çalışanlarının da bir an önce kadroya alınmalarını talep ediyor ve konunun takipçisi olacağımızı bir kez daha buradan söylüyoruz.
Biz çalışanlar aldığımız maaşlarla ancak zar zor ay sonunu getirebiliyoruz.
Oğlumuzun düğün parası, kızımızın çeyiz parası, hayalimizdeki eve ulaşmanın tek yolu emekli olduktan sonra alacağımız kıdem tazminatımızdır.
Son günlerde sürekli kıdem tazminatı ile ilgili bir sürü haberler gündeme gelmektedir. Bunu çok net söylüyorum, mağdur olanlar ve kıdem tazminatı alamayanlar ile ilgili her türlü düzenlemenin altına imza atar katkı sunarız. Ama, mevcut kazanılmış haklarımızdan geriye gidişe hiçbir şekilde izin vermeyiz. Kıdem Tazminatı işçinin son kalesi, kırmızı çizgisidir. Yapılacak toplu iş sözleşmelerinin, önce çalışan ve ailelerine, ülkemize TES-İŞ’ imize ve TÜRK-İŞ’ imize hayırlar getirmesini diler saygılar sunarım.denildi.
TES-İŞ Sendikası Edirne Şube Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com