Dolar : Alış : 5.3272 / Satış : 5.3368
Euro : Alış : 6.0935 / Satış : 6.1045
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG14°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39612 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yüceer’in Hayrabolu ve Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluş mesajları

13 Kasım 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Yüceer’in Hayrabolu ve Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluş mesajları
Yüceer’in Hayrabolu ve Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluş mesajları

HAYRABOLU’NUN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU

Büyük devrimlerin öncüsü Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da yaktığı bağımsızlık ve özgürlük meşalesi tüm yurdu aydınlatmıştır.
95 yıl önce tam bağımsızlık diyen, esareti kabul etmeyen Hayrabolu, kadını erkeği, yaşlısı genciyle omuz omuza Ulusal Kurtuluş Mücadelesine destek vermiştir.
Dünyaya örnek olan bu onurlu mücadele Cumhuriyetle taçlanmış, Hayrabolu’nun düşman işgali altında gösterdiği direniş tarihimizin şanlı sayfalarında yerini almıştır.
Cumhuriyetle taçlandırılan bu yüce mücadelenin arkasında canını hiçe sayan şehitlerimizin, gazilerimizin fedakârlıkları vardır.
Hayrabolu inançla, kararlılıkla, azimle bağımsızlık yolunda kenetlenmiştir.
Bizler de bugün ülkemizin Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkması için, aynı ruh, aynı gayret ve özveriyle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.
Bugün bizlere düşen en büyük görev, Atatürk’ün gösterdiği yolda, onun ilke ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaktır.
Hayrabolu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılını kutluyor, tüm hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Zaferin mimarı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve
gazilerimizi, sonsuz şükran ve minnetle anıyorum.

MALKARA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU
Malkara, 95 yıl önce bugün yokluk ve yoksulluk içinde yürütülen Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda emperyalist işgale karşı başkaldırmış, esaret zincirlerini kırıp atmıştır.
Malkara, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, “ya istiklal ya ölüm” diyerek bağımsızlık mücadelesi veren bir ulusun giriştiği bu mücadelede en ön saflarda yer almıştır.
Cumhuriyet ile taçlandırılan bu mücadelenin arkasında şehit ve gazilerimizin büyük fedakârlıkları vardır.
Haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.
Tarihin akışını değiştiren, mazlum halklara örnek teşkil eden bu mücadelede alnının akıyla çıkan Malkara bugün bu haklı gururu ve onuru yaşamaktadır.
95 yıl önce Malkara esarete, işgale nasıl başkaldırdıysa bugün de, Cumhuriyetin kazanımları ve değerlerine el uzatanlara asla ve asla taviz vermeyecektir.
Malkara’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünde, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Malkaralı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :