...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Aziz Yıldırım Öğrenme Şenliği Açılışına Katıldı

13 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Vali Aziz Yıldırım Öğrenme Şenliği Açılışına Katıldı
Vali Aziz Yıldırım Öğrenme Şenliği Açılışına Katıldı

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde; 11 İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlükleri bünyesinde açılan kurslarda yapılan çalışmaların, etkinliklerin ve ürünlerin sergilendiği Öğrenme Şenliği’nin açılışı, Vali Aziz Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Öğrenme Şenliğinin açılışına Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, İl Protokol üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, İlçe Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ve kursiyerler katıldı.

Programda açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapıldı.

Programda konuşan Vali Yıldırım; “ Öğrenmek, sadece okulla, diploma sahibi olmakla sınırlı kalmamalıdır. Öğrenme hayat boyu çabalamamız gereken bir uğraş, tutkuyla bağlanacağımız bir aktivite olmalıdır. Her öğrenme bizi değiştirir, kişisel gelişimimize katkıda bulunur.

Bilindiği üzere “Öğrenme Şenlikleri” Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarca düzenlenen öğrenme faaliyetlerine katılımı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür.

Bu kapsamda, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinin, ilgili resmi Kurumlar ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımıyla, gerçekleştirdikleri bu “Öğrenme Şenliği” bizim için çok önemlidir.

Bugün hep birlikte Tekirdağ’ımızın 11 ilçesindeki Halk Eğitim Merkez müdürlüklerinin açmış olduğu kurslarda, 74.232 kursiyerlerimizin öğrendiklerinin neticesi olarak ortaya çıkardıkları ürünlerden örneklerin sergilendiği bir alanı ziyaret edeceğiz.

Bir şenlik havası içinde ortaya konulan ürünleri gördükçe öğrenmenin sınırlarının zannettiğimizden çok daha geniş olduğunu bir kez daha anlamış olacağız.

Kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezlerimizin açmış olduğu kurslara devam ederek hem kültür, sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendiriyorlar, hem de iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine, kendilerine gelir getirici meslekler edinmek imkânına kavuşmuş oluyorlar.

“Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu” temel anlayışımızdan hareketle ve “öğrenmenin yaşı yoktur” düsturuyla Her zaman, her yerde ve herkese eğitimi gaye edinen Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarının, bir yıl boyunca sürdürdükleri eğitim faaliyetlerinin sergileneceği ve çeşitli canlı uygulamalarını sunulacağı Öğrenme Şenliğinizi tekrar kutluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından Halk Eğitim Merkezlerinde açılan okuma yazma kursu ve yabancılara Türkçe öğretimi kursuna katılanların sertifikaları Vali Aziz Yıldırım ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü müzik grubu ve Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekipleri birer gösteri sundular.

Açılış, Vali Aziz Yıldırım ve beraberindekilerin açılış kurdelesini kesmesi ve şenlik alanını gezmesi ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :