...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR Öğrencileriyle Sürekli Proje Üretiyor

22 Mayıs 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR Öğrencileriyle Sürekli Proje Üretiyor
Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR Öğrencileriyle Sürekli Proje Üretiyor

Tekirdağ Kapaklı ilçesi Yıldızkent Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR okul 5G,5H,5I sınıf öğrencileriyle yıl içinde 6 tane büyük proje gerçekleştirdi.

Bu projelerin tamamını aynı öğrencilerle gerçekleştirdi. Çok sayıda yer de iyi örneklerde projeler yer aldı.

Tekirdağ Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR ve okul 5G,5H,5I sınıfı öğrencileri tarafından
Yapılan çalışmalar:
Bu yıl 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda ilçemizde lösemi hastalığına dikkat çekmek, toplumsal farkındalık uyandırmak amacıyla ilçe programı düzenleyip öğrencilerimle pankartlar, afişler hazırladık; maske takma etkinliği ile toplumsal farkındalık uyandırdık. Standlar kurup bu standlardaki ürünleri tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak ilçe halkımıza ve öğrencilerimize satıp toplanan 12 bin 75 Türk lirasını LÖSEV’e bağış yaptık. Bu projemize “Sevgimizi Paylaşıyoruz” dedik ve Tekirdağ ilinde “Eğitimde İyi Örnekler”de projemiz 1. oldu.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ilçemizde bulunan özel eğitim sınıflarını yine 120 öğrencimle ziyaret ettik. Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizin daha iyi eğitim almaları amacıyla ihtiyaç duydukları eğitim materyallerini önceden tespit edip 3 bin 500 lira değerinde eğitim materyallerini bu öğrencilerimize hediye ettik. Özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimizle benim 120 öğrencim günü birlikte oyunlar oynayarak eğlenerek geçirdiler.

Tekirdağ Kapaklı ilçesi Yıldızkent ortaokulu Türkçe Öğretmeni Erkin SAÇAR yaptığı açıklamada;
Mart ayının son haftası Kütüphaneler Haftası’nda İlçe Halk Kütüphanemizi öğrencilerimle ziyaret edip 15 dakikalık okuma yaptıktan sonra 500 kitap bağışında bulunarak İlçe Halk Kütüphanemizin kitaplarına nicelik ve nitelik bakımından katkıda bulunduk. İlçemizdeki tüm öğrencilerimizin daha fazla kitaba ulaşmasına vesile olduk. Projemize “Yıldızkent Okuyor, Kapaklı Okuyor” dedik yine Tekirdağ Eğitimde İyi Örneklerde listede yerimizi aldık.
25 Mart Yaşlılara Saygı Günü’nde ilçemizdeki 120 yaşlımızın kapısını çalıp hediyelerimizle onları mutlu ederken öğrencilerim yaşlılarımızla sohbet ettiler, dertleriyle dertlendiler, yaşlılarımızın hayır dualarını aldılar. Projemize “Öpülesi Eller, Sevgiyle Büyüyen Gönüller” adını verdik.
Çocuklarımızın okuma becerilerini sürekli kılmak, eğitimin vazgeçilmez unsuru olan ailelerin de işin içinde etkin rol almaları adına “Ailece Okuyoruz” projemizi gerçekleştirdik ve öğrencilerimiz evde aileleriyle kitap okudular. Bu projemiz de Eğitimde İyi Örneklerde listede 1. sırada yer aldı.
Çocuklarımızın Türkçe dersinde öğrendiklerini eğlenerek tekrar etmeleri bunun yanında sahne hakimiyeti kazanma, topluluk önünde konuşma, özgüven becerilerini geliştirmeye yönelik “Bizler de Birer Öğretmeniz” projemizi gerçekleştirerek öğrencilerimin sınıfta öğretmenlik yapmalarını sağladık.
Tüm bu çalışmaları 1 yıl içinde 120 öğrencimle ve velilerimle birlikte gerçekleştirdik. Bu çalışmaların tamamında 120 öğrencim vardı. Yapılan her türlü maddi yardımlarda tamamen velilerimle birlikte çocuklarımızı insanlar içinde insan gibi yetiştirmek adına gösterdiğimiz çaba ve fedakarlık vardır. Hiçbir kişi veya kurumdan zerre yardım almadan hiçbir sponsora, reklama fırsat tanımadan sadece öğretmen, veli, öğrenci işbirliği ile bu çalışmaları gerçekleştirdik. Bu öğrencilerimin hepsi henüz 5. sınıf öğrencisi. Çocuklarımın empati kurma, iyilik, yardımseverlik, işbirliği, girişimcilik, özgüven, toplumda öncü olma, kendinde sorumluluk hissetme değerlerini onlara söyleyerek anlatarak değil bizzat kendim yaparak yaşayarak ve onlara da yaptırarak yaşatarak öğretip bunları kişilikleri haline getirmeye çalıştık.dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :