Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TES:AKİL ADAMLARIN BÖLÜCÜLÜĞÜ

29 Mayıs 2013
Ana Sayfa » ARŞİV»TES:AKİL ADAMLARIN BÖLÜCÜLÜĞÜ
TES:AKİL ADAMLARIN BÖLÜCÜLÜĞÜ

Türk Eğitim Sen Tekirdağ şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada;AKİL ADAMLARIN BÖLÜCÜLÜĞÜ

    Bölünme toplumum büyük bir kısmının kaygısıdır. Çözüm Süreci diye millete zorla kabul ettirilmeye çalışılan sürecin de bir bölünme ve çözülme süreci olacağı yönünde büyük bir kaygı var. Akil adamların konuşmaları ve davranışları da bu kaygıyı giderek arttırmaktadır.

Bu sözde akillerin son marifetleri de gittikleri illerdeki Sivil Toplum Kuruluşlarını bizimkiler, ötekiler olarak ayırmasıdır. İlimize de 30 Mayıs Perşembe günü gelmesi beklenen akil adamlar topluluğu, ilimizin en büyük sivil toplum kuruluşlarını adeta yok sayarak kendilerine dikensiz bir gül bahçesi yaratma peşine düşmüşlerdir. Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları olarak hiçbir grubun, hele hele ülkenin çözülme sürecini hızlandıracak böyle bir akiller grubuna yandaş olabileceğini düşünemiyoruz. Çünkü Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları bilinçlidir. Tavrı her zaman için devletin üniter yapısından, Cumhuriyet’ ten ve Atatürk’ ten yana olmuştur. Bu nedenle akillerin yaptığı bu ayrımcılığı şiddetle kınıyoruz. Bu tavırları bile akillerin ne kadar karanlık düşüncelerin taşıyıcısı olduğunu topluma açıkça göstermektedir.

Tekirdağ  Sivil Toplum Kuruluşları olarak şunu iyi biliyoruz ki; Üniter devlet yapısı bozulmayla karşı karşıyadır. Türkiye özerk, federatif bir yapıya doğru koşar adım gitmektedir. 29 yılda tam 35 bin insanımızı katleden, 10 bin Mehmetçiğimizi şehit eden bir örgüt bugün birdenbire ‘barış yapmak istiyorum’ diyor. Terör örgütü bugün neden barış yapmak istiyor? Terör örgütü yaptıklarından gerçekten pişman mı oldu? Buna inanmak için aklımızı peynir ekmekle yemiş olmamız lazım. PKK terör örgütüne üniter devletten vazgeçme ve özerk devlet yapılanması sözü mü verilmiştir ki, terör örgütü barış için masaya oturmaya hazır olsun.

Öte yandan; Akil adamlar Tekirdağ’da barış arıyor. Bu ülkenin barışını Tekirdağlı mı bozdu? Bu ülkenin barışını PKK bozdu. Siz barış için birtakım insanları ikna etmek istiyorsanız, Kandil’e giderek, Murat Karayılan’a ‘kayıtsız şartsız silah bırakın’ deyin. Siz neyin karşılığında barış yapıyorsunuz? Bu ülkeyi bölmek adına barış olabilir mi? Akil adamlardan bazıları ‘şehitlerimiz kırmızı çizgimizdir’ diyor, bazıları da ‘Apo serbest bırakılsın, ana dilde eğitim hakkı verilsin’ diyor. İki ayrı ağız var, bölgesel ağız var. Nabza göre şerbet veriliyor.

Sonuç olarak Devlet’in terörist başıyla ne konuştuğunu bilmeden, akillik yapanlar; ne olacağını bilmediğiniz işe girişiyorsunuz. Nasıl bir sonuçla karşı karşıya kalacaksınız ondan haberiniz yok. Ama şunu iyi bilin ki sonuçta bu olaylardan hükümet kadar sizde sorumlusunuz.

Tekirdağ Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizleri ayırmaya, bölmeye çalışan bu akil adamlar grubuna demokratik olarak en sert tepkiyi vereceğiz. Buradan diğer sivil toplum kuruluşlarına da sesleniyorum. Bizleri bölmeye, ayırmaya çalışan bu akil adamlar grubunun oyununa gelmeyelim. Toplantılara ya hep beraber katılalım herkes sözünü söylesin, ya da hiç birimiz katılmayalım.

Türk Eğitim-Sen,  Eğitim-İş, ADD, Emekli Öğretmenler, Emekli Subaylar denildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :