Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEMEK SANAT ATÖLYELERİ HARİKA İŞLER ÇIKARIYOR

07 Aralık 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»TEMEK SANAT ATÖLYELERİ HARİKA İŞLER ÇIKARIYOR
TEMEK SANAT ATÖLYELERİ HARİKA İŞLER ÇIKARIYOR

TEMEK SANAT ATÖLYELERİ HARİKA İŞLER ÇIKARIYOR

Tekirdağ sahil Barış v Özgürlük parkında bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kısa adı TEMEK olan meslek edindirme kurslarına kadınlardan yoğun ilgi var.

Sahil Barış ve Özgürlük parkında yer alan TEMEK atölyeleri gün içinde eğitim almak için gelen kadınlarla dolup taşıyor.

EĞİTMENLERİN HEPSİ MESLEĞİNDE UZMAN KİŞİLER

Mozaik eğitmeni Emel Şerifoğlu’ndan edinilen bilgiye göre; “hafta sonu ve hafta içi  günün farklı saatlerine yayılmış çeşitli kursların verildiği TEMEK atölyelerinin içinde Mozaik ve Çini atölyeleri kursiyerler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Eğitmen Tayfun Karadeniz öncülüğünde başlayan kurslar da Ömür Canpolat, Uğur Pekcan, Kadir Ruç, Cansel Bahadır ve Ebru Çelik eğitmen olarak görev alıyorlar.

HARİKA ESERLER YARATIYORLAR

Atölyelerde ilgiyle aldıkları eğitimleri takip eden kadınlar edindikleri bilgi ile çeşitli eserler meydana getiriyorlar.

Kurslardan ve atölyelerden çok memnun olduklarını belirten kursiyerler, ilgisi ve merakı olan herkesi kurslara davet ettiler.

TEMEK ATÖLYELERİ BİZE FARKLI İŞ KAPILARI AÇTI

Kurslarda edindikleri beceriler ile yeteneklerini geliştiren kadınlar aynı zamanda farklı iş alanlarında da bilgiler alarak yeni meslek kapılarını aralamış oluyorlar.

Kurslara göre farklılık gösteren atölye çalışmaları sonunda kursiyerler sertifika alıyor ve eğitim aldıkları alanda ürünler üreterek aile bütçesine katkı sağlamak yanında çok farklı ve güzel bir hobi elde etmiş oluyorlar.

Tekirdağ Büyükşehir belediyesi tarafından sağlanan imkanlar çerçevesinde Tekirdağ sahil Barış ve Özgürlük parkında yer alan iki atölye barınağı içinde yoğun şekilde çalışan kursiyerler aynı zamanda parkın içinde olan bank ve diğer alanlara da el atarak çevre görselliğine kattıkları güzellikler ile de dikkat çekiyorlar.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Tekirdağ TEMEK kurslarından faydalanan kadınlar burayı bir afiş ve ilanlar vesilesiyle yada arkadaşlarımızın tavsiyesi ile öğrendik.  Geldik çok farklı alanlarda eğitimlerin olabileceğini gördük. Biz aldığımız eğitimden ve burada olmaktan çok mutluyuz. Herkesi burada ki atölyelere bekleriz. Bize bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyemize kurs eğitmenlerimize çok teşekkür ederiz.

Yakın zamanda yaptıklarımızı sergileyeceğiz. Şimdiden herkesi sergimize de davet ederiz.dediler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :