...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA FATİH ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA FATİH ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI
TEKİRDAĞ SÜLEYMANPAŞA FATİH ANADOLU LİSESİ MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Tekirdağ Süleymanpaşa Fatih Anadolu lisesinde görkemli bir mezuniyet töreni yapıldı.
2018 -2019 eğitim öğretim yılında 236 öğrenci mezun oldu.

Okul bahçesinde öğrenci velilerinin katıldığı törende okulda görev yapan coğrafya öğretmeni Sevilay Toplupata ve matematik öğretmeni Bayram Halıcıya emekli olmaları sebebiyle plaket verildi.

Okul mezuniyet töreninde dereceye giren
12 – A Şükran Yalçın
12 – B Ali İnan
12 – C Esra Çayan isimli öğrenciler ilk üçü oluşturdular.

OKul müdürü Semih Seyran ÇAvuşoğlu yaptığı konuşmada; Değerli velilerimiz sîzlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden bilgili, görgülü yaşamı seven yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak, sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyoruz.
Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donatmaya çalıştığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sîzlere teşekkür ediyorum.
* Sevgili Gençler, Okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sîzlerin gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır. Sizden sahip olmanızı istediğim üç şey 1- sağlığınız 2- mutluluğunuz,3-ahlaklı ve başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız. Sizlerden dürüst, adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı istiyorum.
Değerli gençler,Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sîzlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet-ederek göstermiştir. Güveni boşa çıkarmayacak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.
Fatih ANADOLU Lisesi yarınların güçlü ve büyük Türkiye’ sini gerçekleştirecek, İlimizin önemli eğitim kurumlarından birisidir. Dolaysıyla bu gecenin bizlere yakışır, mutlu bir gece olarak hepimizin anılarında yer almasını temenni ediyor. Kıymetli vakitlerinizi ayırarak bu müstesna gecede bizleri yalnız bırakmadığınız ve onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum.
Törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm personelime ve öğrencilerime ayrıca teşekkür ediyorum, saygılarımla.dedi.

Törene Süleymanpaşa ilçe millieğitim müdürü Ebubekir Atilla, şube müdürü Hasan Sancar ve okul müdürüleri ve öğrenci velileri katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :