Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekirdağ RAM 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Eğitim Çalışması Yapıldı

13 Ekim 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Tekirdağ RAM 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Eğitim Çalışması Yapıldı
Tekirdağ RAM  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İlk Eğitim Çalışması Yapıldı

Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk eğitim çalışmasını 9 Ekim 2017 tarihinde, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destekleriyle gerçekleştirdi. Panele Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir BAKIR, Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Kurum Müdürü Dinçer DÖNMEZ ve il genelindeki resmi ve özel öğretim kurumlarında görev yapan 300 rehber öğretmen katıldı.
Panelde Dr. Tülay Üstündağ, “Okullarda Takım Olma ve Gönüllü Çalışma”, Psk. Dan. Mehmet Osman Çetiner, “Yaşama Sevme Öğrenme Yolculuğunda Psikolojik Danışma ve Rehberlik” ve Prof. Dr. Figen Çok, “Çocuk ve Ergenler Büyürken Yeni Eğilimler” başlıklı konularda bilgilendirme oturumları yaptı.
Kapanış konuşmasını yapan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ersan ULUSAN, öğrenmenin hayat boyu süren bir yolculuk olduğuna inandığını belirterek rehber öğretmenlerinin okul sistemi içerisindeki önemine değindi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN şunları söyledi:
“Son yıllarda psikolojik danışma ve rehberlik (PDR) alanı dünyanın çoğu yerinde ve ülkemizde gelişim bakımından hızlı bir ilerleme göstermekte ve çıktılarını eğitim dünyamıza aktarmaktadır. Bu durum okullardaki rehberlik faaliyetlerinin gerek ve titizliğini bir kez daha vurgulamakta ve öğrenci kişilik hizmetlerinin okul kültürlerinde yer edinmesini gerekli kılmaktadır.
Özellikle okullarda Yeşilay ile yapılan protokol kapsamında bağımlılıkla mücadele çalışmaları 2014 yılı itibariyle çok güzel sonuçlar vermiştir. Ülke çapında 500 formatör, 28000 rehber öğretmen eğitilmiş ve 20 milyon öğrenciye ulaşılmıştır. Bu çalışmaların devamı ve güzel sonuçları yine rehber öğretmenlerin gayretiyle olacaktır.
Bu sene başındaki İl Yürütme Komisyonu toplantısında, Bakanlığımızın belirlediği iki genel hedef dışında kendine zarar verme ve akran zorbalığı konuları belirlenmiş ve sizin gayretli çalışmalarınız ile okulların her tür ve kademesinde fayda sağlayacağı düşünülmüştür.
Okullarımızda yaptığınız tüm çalışmaların İlimize olumlu yansıması için birimler arası ilişkilere dikkat etmek, özellikler Rehberlik Araştırma Merkezleri ile irtibatta olmak nihai sonuç alımını hızlandıracaktır.”
Panel, eğitimcilere teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ve Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin yıllık yayını DiyagRAM-2’nin dağıtılmasıyla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :