Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39140 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINDA SON DURUM

17 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»TEKİRDAĞ KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINDA SON DURUM
TEKİRDAĞ KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATINDA SON DURUM

Tekirdağ Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, Tekirdağ Kültür Merkezi inşaatının yüzde 90 tamamlandığını ve Temmuz ayı sonunda çalışmaların biteceğini söyledi.

Tekirdağ Kültür Merkezi Yapım İşine 1992 yılında başlanmış olup, kaba inşaat bitirildikten sonra uzunca bir süre herhangi bir çalışma yapılmamıştır. 2010 yılında İkmal işi için İhaleye çıkılmış ve bir miktar imalat yapılmış ancak inşaat tamamlanamamış, yaklaşık %40 seviyesinde kaldı.

İşin tamamlanabilmesi için Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca, öncelikle arsa problemi çözülmüş. Belediyesi ile birlikte imar durumu uygun hale getirilmiş, inşaat ruhsatı alınmıştır. Arsanın SIT alanı içerisinde kalması nedeniyle Koruma Kurulundan projesi onaylatıldı.

İnşaatla ilgili Kültür Bakanlığı tarafından revize projeleri hazırlatılmış. Başkanlığımızca 2017 yılında projenin ikmali için ihaleye çıkılmıştır. İhale yapılarak 9.641.000 TL bedelle yüklenici firma ile sözleşme imzalanmış ve yer teslimi 03 Mart 2017 tarihinde yapıldı.

İnşaat yaklaşık %85 seviyesinde iken ihaleye katılan bir diğer firmanın ihale sonucuna idari yargıda itirazı üzerine mahkeme tarafından ihale iptal edilmiştir. Bunun üzerine Kamu İhale Kurumunun, mahkeme kararı doğrultusunda işlem yapılması yönünde kararı üzerine ikmal inşaatı 31 Mayıs 2017 tarihi itibarı ile tasfiye edildi.

1 asfıye sonrasında Başkanlığımız tarafından İkmal işi için yaklaşık maliyet hazırlanmış ve 22 Şubat 2018 tarihinde 4.590.000 TL bedelle Alesta Tek Alt Yapı İnşaat LTD Şirketine iş ihale edilmiştir. Yer teslimi 14 Mart 2018 olup 10 Eylül 2018 tarihine kadar tamamlanacak.

Tekirdağ Kültür Merkezi

2 bodrum + zemin + 1 kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşmakta.
2. Bodrum Kat
Tesisat Merkezi, Mutfak, Elektrik odaları, Folklor Salonu, Müzik çalışma salonu, Folklor ve Müzik Aletleri deposu, Dekor deposu. Soyunma odası, duş, WC ve Kapalı otopark bulunmakta.

l.Bodrum Kat

Küçük Salon (202 kişilik), Seminer Salonu (64 kişilik), Müzik Çalışma salonu, Tiyatro çalışma salonu, Sanatçı Soyunma odaları, Dinlenme odası, duş ve WC’ 1er, Vestiyer alanı, Ofisler, Atölyeler, Sergi Salonu, Kafeterya ve Kokteyl Salonunda oluşmakta.

Zemin Kat

Büyük Sahne (500kişilik), Protokol Salonu, Vestiyer alanı ve fuaye, Sanatçı soyunma, duş ve WC’ler Kostüm ve Aksesuar odaları, Makyaj odaları, İdari Bölüm Ofisleri (6 adet). Okuma salonlar, (3adet),’ Bilgisayar salonu, Atölyeler(2 adet), Kafeterya, Servis salonu ve Teknik odalar bulunmakta.

1. Kat
Konferans ve seminer salonu 56 kişilik, misafirhane 10 adet oda, idari bürolar 5 adet, kütüphane, okuma salonları, internet odası, tv odası, ve WC ler bulunmakta.

Video Haber

Yukop sorumlusu vali yard. Tayyar ŞAŞmaz, Kaymakam Arslan Yurt,kültür müdürü Hakan Cömertler, kütüphane müdürü Hamide Çakır, mahalli idareler müdürü Aysel Erkmen katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :