Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 41732 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEKİRDAĞ DEVRİMCİ DEMOKRATLAR : ÖN SEÇİM İSTİYORUZ

16 Eylül 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»TEKİRDAĞ DEVRİMCİ DEMOKRATLAR : ÖN SEÇİM İSTİYORUZ
TEKİRDAĞ DEVRİMCİ DEMOKRATLAR : ÖN SEÇİM İSTİYORUZ

CHP Tekridağ il eski başkanı Aydın Kurban tarafından yapılan açıklamada;
2019 Yerel Seçimler öncesi Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor dönemde CHP’nm Belediye Başkanlık ve Yönetim kadrolarına (Meclis Üyeleri) Büyükşehir Belediye Başkanlığı da dahii olmak üzere yapacağı aday tespit yöntemini önemsiyoruz.

Çünkü; yaşamakta olduğumuz tüm bu sıkıntıların sorumlusu öncelikle Başkanlık S‘st=— sonucu ve siyasi iktidardır. Bu siyasi yapı karşısında ağır yaşam koşulları altında eziten hafkMmm ~r nebzede olsun soluk alabileceği liman kabul edilmelidir ki, CHP’dir. Ayrıca ilimizdeki 11 Belediye Başkanlık İdaresi Cumhuriyet Halk Partisinin siyasi sorumluluğundadır.

Bu nedenledir ki bizler Devrimciliğin ve de Demokratlığın sorumlulukları gereğince Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi durumdan vazife çıkartarak siyasi başarının ön koşutu otar» “ÖN SEÇİM” mekanizmasının CHP’de hayata geçirilerek ilimizdeki yerel iktidarımızı devam ettirmeliyiz.

CHP üyeleri aday adaylığı sürecine mutlaka katılmalıdır. Genel Merkezin ve de onları birimleri olan örgütlerin ben seçerim ben atarım siz de oy verirsiniz mantığından uzak mevcut tüm siyasi ortam hazırlanmalıdır. Böyle bir ortam yerel seçim sonuçlan için çok önemli ve zaruridir CHP tabanı yaşanan üst düzey çekişmeden ve de milletvekilliği seçimi sonrası gelinen noktada son dedece rahatsızdır. Umutları herkesçe bilinen nedenlerden azalmıştır. Bu durumu düzeltmek öncelikle Genel Merkez ve de ilimizdeki örgüt yöneticilerinin işleri olmalıdır. Tamda bu noktada tabanı umutlandıracak ve tekrardan sandığa gitmesini sağlayacak olan bizler ve sizler zor bir görev üstlendik. Ya başarılı olup yerel yönetimleri tekrardan kazanacağız ya da gerekçeleri ne olursa olsun bazı belediyeleri kaybedeceğiz. Sonuçta beraber üzüleceğiz. Bedeli hep beraber ödeyeceğiz. Ancak bilinmelidir ki fatura öncelikle yöneticilere, başkanlara ve Genel Merkezin önüne gelecektir.

Bizler CHP’li Devrimci ve Demokrat bir anlayış çerçevesinde bir araya gelerek uyarılarımızı yapıyoruz. Bu toplantıyı siyasi olarak ete ve kemiğe büründürmek için bugün burada *ÖN SEÇİM talebimizi imzaya açıyoruz. Başlatılan bu süreci “15” gün sonunda tekrar burada yapacağımız bas n toplantısı ile sonuçlandırarak neticelerini ilgili makamlara ileteceğiz ve de tüm seçim süresince takip edeceğiz.

Ayrıca ilimizin diğer ilçelerinde de imza kampanyamız desteklenecektir. Gerektiğinde basına da bilgi verilerek davet edilecektir. CHP sadece mevcut yönetenlerden ibaret değildir. Burada bulunan ve de bulunmayan deneyimli kanaat önderlerinin düşüncelerine, çözüm önerilerine ve mutfak siyasi katkılarına ihtiyaç bulunmaktadır

CHP’nin ilimizde tekrar başarılı olması için herkesin var sayılması, önemsenmesi ve de kucaklanmasını gerektiğine inanıyoruz.

CHP’yi yaşadığımız Tekirdağ ilinde gelmiş olduğu bu noktadan tekrar 29 Mart 2014 düzeyine getirmek için başlattığımız bu sürece katkı koyan siz tüm üye ve dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR/ Anlayışından hareketle Devrimciliğin ve Demokratlığın olmazsa olmazı olan bağımsız düşüncelerimizi söyleyerek siyasi yaşam içinde hayata geçirmek eylemimizin öncelikle CHP Tekirdağ kamuoyuna ve de Ülkemize hayırlı olmasını diler, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.dedi.
Basın açıklamasına Aydın Kurban, Hayati Küçük, Şeref ÇEtin, Av. Fahrettin Meker, Av. G
Gülşen Tufan, Nazlı ÖZden, Birgül Kemiksiz, Fatma Ormancı, ŞEngül Sülço, Çiçek Karpuz, Cenk Tezeren, Emin Diken, Hülya ERzincan Karaağaç, Mutlu Mert, Murat Kervancılar, Orhan Taşmerdivenli, SEçkin Geçer, Ünal Güveniş, Aziz Merih, Hüseyin Göksel, Erhan Yarar ve Nimet Keleş katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :