Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 41732 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tekira Drone Festivali Büyük Beğeni Topladı!

06 Aralık 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Tekira Drone Festivali Büyük Beğeni Topladı!
Tekira Drone Festivali Büyük Beğeni Topladı!

Tekira AVM, açıldığı günden bu yana ziyaretçilerine ilkleri yaşatmaya ve farklı deneyimler kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Tekira’da yapılan ‘’Drone Festivali’’ ile, son yıllarda hızla yaygınlaşan bir spor haline gelen drone yarışları Tekirdağlıların beğenisine sunuldu.

2015 yılından itibaren hızla büyüyen ve 100’e yakın ülkede spor olarak kabul görüp, toplamda binlerce yarışmacının katıldığı drone yarışları için Türkiye’de de TDL Drone Sporları Kulübü Derneği kurulmuştur. TDL, dünyada hızla gelişmekte olan drone sektörünün ülkemizdeki kurumsallaşmış ve organize olmuş tek markasıdır.

Tekira’da kurulan Drone Festivali alanında, drone yarışları için çeşitli engeller kuruldu ve TDL’nin lisanslı pilotları tarafından ziyaretçiler için gösteri uçuşları yapıldı. Özellikle drone meraklıları tarafından ilgiyle izlenen drone yarışlarında, aynı zamanda ziyaretçiler için eğitim alanları oluşturuldu ve verilen eğitimin ardından yediden yetmişe herkes drone uçurma keyfini doyasıya yaşadı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :