...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TARIMSAL DESTEKLER TAKSİTLİ Mİ ÖDENECEK?

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»TARIMSAL DESTEKLER TAKSİTLİ Mİ ÖDENECEK?
TARIMSAL DESTEKLER TAKSİTLİ Mİ ÖDENECEK?

ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK ÖDEMELERİ TAKSİDE BAĞLANDI
SURİYELİLERE MAŞLARINI BAYRAM ÖNCESİ ÖDEYEN İKTİDAR, KENDİ ÇİFTÇİSİNE VE ENGELLİ VATANDAŞINA KÖR VE SAĞIR KALDI
CHP Tekirdağ Milletvekili ve Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. İlhami Özcan Aygun, ekonomideki çöküşün acısının çiftçiye çıkarıldığını kaydetti. Aygun, “Bayram öncesinde çiftçimize yağlı tohumlar desteğinin sadece yüzde 70’i ödendi. Taksitli satışları biliyorduk. Şimdi iktidar, çiftçi için çok önemli prim desteği ödemesini de takside bağlamış oldu. Bunları da gördük” diye konuştu.
Aygun, çiftçiye bayram öncesinde yağlı tohumlar desteğinin yüzde 70’inin ödenmesinden üzüntü duyduğunu kaydetti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bayram öncesi Suriyelilere maaşlarını ödediğini, kendi vatandaşına ise çok duyarsız ve insafsız davrandığını belirten Aygun, “Engelli vatandaşlarımızın maaşı bayram öncesi ödenmedi. Çiftçinin yağlı tohumlar desteği yüzde 70 oranında ödendi. Bunun sebebi nedir? Kendi ülkemizde üvey evlat muamelesi mi göreceğiz” dedi.
Aygun, taksitli satış döneminden sonra taksitli prim desteği döneminin başladığını görmekten üzüntü duyduğunu belirterek, tepkisini şöyle dile getirdi:
“Çiftçinin hakkı olan ödemeyi aylardır yapmıyorsunuz. Bayram öncesi yüzde 70 ödemeyi de lütuf gibi yapıp, kalanı ne zaman ödeyeceğinizi açıklamıyorsunuz. Tarımsal destek prim miktarlarını hasattan sonra mı belirlemeyi düşünüyorsunuz? Tarım ihmal edildiğinde o ülke intihar ediyor demektir. Acaba ülkeyi intihara mı götürmek istiyorsunuz?”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :