Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39140 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Süleymanpaşa Ödülleri Topladı

17 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Süleymanpaşa Ödülleri Topladı
Süleymanpaşa Ödülleri Topladı

Tekirdağ Valiliği ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Bir Fikrim Var Proje Yarışmasında” Kadriye Nazif Gölge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Konuşan İlk Yardım” adlı proje ile Tekirdağ İl Birincisi olmuştur.

Projede sistem sesli olarak ilk yardimciyi yönlendirerek kazalarda yaralıya ilk müdahalenin doğru olarak uygulanmasını amaçlamaktadır.
Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kurakçıl Peyzaj” adlı proje ile Tekirdağ İl Üçüncüsü olmuştur. Projede çevre düzenlemesi ve yeşillendirilmesinde az su ile yaşayabilen kurakçıl bitkilerinin kullanılması amaçlanmıştır.

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi “Sessiz Okul ” projesi ile Tekirdağ İl Beşincisi olmuştur. Projede okullarda bulunan yüksek desibel de ses yayan okul zillerinin yerine ışık kullanılması amaçlanmıştır. Aynı projede okul dersliklerinde açık kalan tüm aydınlatma lambalarının otomatik olarak kapatilmasida diğer amactir.

Yarışmaya toplam 115 proje katılmıştır. Çorlu’da düzenlenen törenle ödüller Tekirdağ Valisi sayın Mehmet Ceylan tarafından öğrencilere verilmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :