Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SİROMA Paydaş Kurumlarla Sürdürebilirlik Toplantısı

13 Ekim 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»SİROMA Paydaş Kurumlarla Sürdürebilirlik Toplantısı
SİROMA Paydaş Kurumlarla Sürdürebilirlik Toplantısı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Sözleşme Makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi olan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Yürütülen Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi Operasyonu kapsamında, paydaş kurumlar ile Tekirdağ ilimizde 3. izleme ziyareti gerçekleşmiştir.
İzleme Ziyareti 13 Ekim 2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen ” Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Bölgelerdeki Dezavantajlı Bireylerin Sosyal İçermesinin Desteklenmesi (SİROMA) Operasyonu kapsamında, paydaş kurumlarla yapılan projenin sürdürebilirliği ilgili toplantıya; Tekirdağ Kaymakanımız Arslan Yurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Hasan YILMAZ, Siroma Projesi Sosyal Politika ve İstihdam Koordinatörü Timo PIIROMAN, SİROMA projesi Sosyal Hizmet Uzmanı Zeynep Uyguner, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcımız İbrahim BORAZAN, Süleymanpaşa Kuruluş Müdürümüz Murat SÖNMEZ, Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu Yaşar ESEN, Tekirdağ KOSGEB Müdürü Tolga ERKAN, Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Suat AYDIN, Tekirdağ Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN,İL Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fuat ASIM ARVAS, Tekirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İlker DEMİRTAŞ, Tekirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Vekili İnci TURGUT, İl Sağlık Müdürlüğü Müdürü Dr. Mustafa DÖNMEZ, Tekirdağ Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Hacı Bayram ZENGİN, Tekirdağ Halk Sağlığı personelleri Psikolog Mehmet Ali ERBAY, Tekirdağ Halk Sağlığı personeli Ebe Tülay TURAL, Pilot okullarımızda 13 Kasım İlköğretim Okulu Müdür Vekili Ajhan ERBİL,13 Kasım İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Bahar DEVLET KAĞAN, Malkara Erenler İlkokulu Müdürü Gürkan YILMAZ ve Süleymanpaşa Sosyal Hizmet Koordinasyon Birimi ekibinin katılımıyla 27 kişiyle gerçekleştirilmiştir.
Toplantıda Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz proje ile ilgili bilgiler paylaşarak, Tekirdağ’da projenin hedeflerine başarıyla ulaştığını belirtmiştir. Projenin hedeflerine ulaşmasındaki desteklerinden dolayı öncelikle Sayın Kaymakamımıza sonra diğer paydaş kurumlarımıza teşekkürlerini bildirmiştir. Daha sonra Proje bitiminde Tekirdağ ilinde sosyal içermeyi desteklemek üzere entegre hizmet sunumunu geliştirmek için yapılması gerekenler ile proje tamamlandıktan sonra Hizmet Koordinasyon Birimi için finansmanın ve hizmet sunumunun sürdürülmesi ve devamının sağlanması anlamında ve neler yapılabileceği konusunda paydaş kurumlarla bilgi paylaşımı yapılmıştır. Proje genel olarak değerlendirilmiş olup, birimlerin sürdürebilirliği adına paydaş kurumlar beklentilerini dile getirmişlerdir.

Toplantı sonunda toplantıya katılan kurum temsilcilerine Sayın Kaymakamımız Arsan Yurt tarafından ilgili tüm paydaşlarımıza hizmetleri için teşekkür belgesi verilmiştir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :