Dolar : Alış : 5.3272 / Satış : 5.3368
Euro : Alış : 6.0935 / Satış : 6.1045
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG14°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39612 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Okur Yazarlık Seferberliği Tanıtım Toplantısı Yapıldı

14 Şubat 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Okur Yazarlık Seferberliği Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Okur Yazarlık Seferberliği Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okur Yazarlık Seferberliği bilgilendirme toplantısı Vali Mehmet Ceylan başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Vali Mehmet Ceylan; toplantıda yaptığı konuşmada toplumun geleceği açısından okur yazar oranının yüksek olması gerektiğini belirtti.
Tekirdağ’da okuma yazma bilmeyen bayan sayısının fazla olduğunu aktaran Vali Ceylan, bu konuda daha titiz davranılmasını ve kursların hızlı bir şekilde başlatılmasını söyledi.

Okuma yazma seferberliği konusunda herkese büyük görev düştüğü aktaran Ceylan, “Tekirdağ’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde çalışmalarımızı başlattık. Bugün de burada bu konuyla ilgili hem bir bilgilendirme hem de genel değerlendirme için birlikteyiz. Tekirdağ’da şu an itibariyle okuma yazma bilmeyenlerin sayısı 14 bin 600 olarak belirlendi. Bu kişilerden 2.775’i erkek, 11.829’u ise bayandır. Ancak bizi burada üzen bir konu bu okuma yazma bilmeyenlerin çoğunluğunun bayan olmasıdır. Bu açıdan çalışmalarımızı daha dikkatli ve hızlı bir şekilde yürütmeliyiz. Vatandaşlarımızın bu eksikliklerini gidermek için çalışmak zorundayız. Onlar bizlere gelmiyorsa bizler onlara gideceğiz. Bu konuda Kaymakamlarımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize Halk Eğitim Müdürlerimize ve Muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Bu konuya bağlı olarak İl genelinde en geç Mart ayına kadar kurslarımızı açmalı, Mayıs ayında da kurslarda başarılı olanlara sertifikalarını vermeliyiz. “ dedi.

Daha Sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan Okur Yazarlık Seferberliği ile ilgili katılımcılara ve basın mensuplarına bilgi verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :