Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRETMENE ŞİDDET DURMUYOR

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»ÖĞRETMENE ŞİDDET DURMUYOR
ÖĞRETMENE ŞİDDET DURMUYOR

Çorlu ilçemiz kız meslek lisesinde öğretmenlerimize okulun öğrencisi ve velisi tarafından öğretmenler odasında çirkin bir saldırı yapılmıştır. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sene içerisinde sorumluluklarını yerine getirmeyen, öğrencilik bilincinden uzak bir öğrenci ve bu bilinçten uzak velisi tarafından meslektaşlarımıza ve okul güvenlik görevlisine hakaret, tehdit ve darp uygulanmıştır. Hiçbir sendika ayrımı yapmadan arkadaşlarımıza yapılan bu barbarca davranışları lanetliyor, kınıyor ve bu saldırının şiddete maruz kalan arkadaşlarımızın şahsında bütün eğitim camiasına yapıldığını yüksek perdeden haykırıyoruz.
Bu olaylar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız ve kimsesiz hissetmektedirler. Başta Milli Eğitim Bakanımız olmak üzere hükümetimizden ve tüm yetkililerden caydırıcı tedbirler alınmasını istiyoruz. Mesleğimizin itibarını arttıracak politikaları tüm eğitim camiası hasretle beklemektedir. Ankara’nın eğitimcilerin sesini duyarak bir an önce kanuni bir düzenleme yapılması tüm eğitim camiasını mutlu edecektir. Eğitimcilere yönelik her saldırı aklımıza körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almaktadır. İrfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an önce ortadan kaldırmalıyız. Öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, etki alanını daraltan, eğitim aktörünü neredeyse figürana dönüştüren öğretmenlik mesleğini her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hale getiren anlayış bugün geldiğimiz noktanın sebebidir.
Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, karanlık şuursuz son buluncaya kadar herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Benliğimiz geliştiren, geleceğimiz aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin şiddetin esiri olmasına izin vermeyeceğiz.
Biz gerçek derdi öğretmenlik mesleği, onuru, özlük hakları ve geleceğimizin teminatı öğrenciler olan eğitim emekçileri olarak ben yaptım oldu dedirtmeyeceğiz. Meslek onuruna sahip çıkmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün gelecek nesillere emanet edecek kadar güvendiği öğretmenlerin dünyanın saygın ve topluma faydalı mesleklerinden birini icra ettiğini inkâr edenlerin yüzüne her fırsatta vuracağız. Dün yaşanan bu şiddet olayı karşısında tüm yetkililerin üzerine yerine getirmesini bekliyor ve talep ediyoruz. Şiddete maruz kalan eğitim emekçisi arkadaşlarımıza tekrar geçiş olsun diyor, yaşanan bu olayın takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.
Kamuran VARMA
Türk Eğitim-Sen
Tekirdağ Şube Başkanı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :