Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Meriç-Ergene Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı Yapıldı

07 Aralık 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Meriç-Ergene Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı Yapıldı
Meriç-Ergene Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı Yapıldı

Vali Mehmet Ceylan’ın başkanlığında, Meriç-Ergene Havzası Havza Yönetim Heyeti Toplantısı yapıldı.

Toplantıda Vali Mehmet Ceylan, Meriç-Ergene Havzası Koordinatör Valisi ve Havza Yönetim Heyeti Başkanı olarak açılış konuşması yaptı.

Vali Ceylan konuşmasında; “Belli havzalarda havzaların yönetimi ile ilgili çevre İller ve katılımcılarla birlikte yönetime ilişkin altı ayda bir toplantılar yapılıyor. Ergene havzası ile ilgili de bazı projeler üretiliyor hem bu projeleri değerlendireceğiz hem de DSİ tarafından gerçekleştirilen Atık Su Arıtma Tesislerinin işletilmesine dair değerlendirmelerde bulunacağız. Ergene Havzası Koruma Eylem Planını hayata geçirip 2018 yılı içerisinde sorunları çözerek havzayı daha sağlıklı ve çevreci yönetmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu nedenle herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmelidir.” dedi.

Sonrasında, Su Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Karaaslan “Ergene Havzası Koruma Eylem Planının Uygulanmasındaki Güncel Durum” hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Konuşmaların ardından toplantıya, katılımcı kurum ve kuruluşların sunumlarının yapılması ile devam edildi.

Toplantı, kurul çalışmalarının değerlendirilmesi, görüş ve önerilerin alınmasının ardından son buldu.

Toplantıya Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra; Su Yönetimi Genel Müdürü Dr. Bülent Selek, Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Hanoğlu, Kırklareli Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, DSİ 11. Bölge Müdürü Nesip Özden, Ergene Derin Deşarj Genel Müdürü Mehmet Ceyhan, Belediye, TESKİ ve DSİ yetkilileri katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :