Dolar : Alış : 6.2718 / Satış : 6.2831
Euro : Alış : 7.3437 / Satış : 7.3570
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG26°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 38636 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KOOP – İŞ SENDİKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

14 Kasım 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»KOOP – İŞ SENDİKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
KOOP – İŞ SENDİKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Alemdar: “Bugüne kadar her toplu sözleşmemizde,üyelerimiz için iyi ücret artışları ve haklar aldık. Altına gururla imza koyduğumuz sözleşmeler imzaladık.Bundan sonra da böyle başarılı sözleşmeler imzalamaya devam edeceğiz.Çünkü örgütlediğimiz arkadaşlarımız için iyi ve başarılı sözleşmeler imzalayamazsak,örgütlenmenin hiçbir anlamı kalmaz.”

Sendikamız Tekirdağ Şubesi’nin 10. Olağan Genel Kurulu, 11 Kasım 2017 günü Tekirdağ’da yapıldı. Genel Kurula TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, Genel Sekreter Metin Güney, Genel Mali Sekreter Ahmet Karaman, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Osman Aksoy, Genel Eğitim Sekreteri ve Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Murat Türkekul ve Şube Başkanlarımız katıldı.
Olağan Genel Kurulda ayrıca; Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Denetim Kurulu Üyesi İlhan Saltık, Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Müdürü Ergin Çubukçu, Bölge Müdür Yardımcısı Nedim Nar, Bölge Müdür Yardımcısı Neşe Sarılgan, Bölge Müdür Yardımcısı İlhan Akyol, Bölge Avukatı Muhammed Emirhan Eski Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi İrfan Balcı, TÜRK-İŞ Tekirdağ İl Temsilcisi ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yöneticileri de yer aldı.

Genel Kurul’un açılışında Koop-İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Ziya Nur Üzmez bir konuşma yaptı. Üzmez konuşmasında şunları söyledi:

“Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve İstanbul Avrupa yakasında görev yapan kooperatif, büro, ticaret, eğitim ve güzel sanatlar işkolu işçileri olarak, Koop-İş Sendikası’nda örgütlü olmaktan,bu büyük ve güçlü sendikanın bir parçası olmaktan, Koop-İş’li olmaktan gurur duyuyoruz. Genel Merkezimizin gösterdiği hedefler doğrultusunda ilkelerimizden, doğru duruşumuzdan, kararlılığımızdan, cesaretimizden, ataklığımızdan ve mücadele azmimizden taviz vermeyeceğiz. Biz, Trakya bölgesinde çalışan emekçiler olarak, her zaman ve her yerde, TÜRK-İŞ’li olmaya devam edeceğiz. Alanlarda, işyerlerinde, emeğin ve emekçinin olduğu her yerde “TÜRK-İŞ Nerede, Biz Oradayız” diye bağırmaya, Konfederasyonumuza sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz.”Üzmez’in konuşmasının ardından divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı’na TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar, yardımcılıklarına Adana 1 No’lu Şube Başkanı Rasim Mart ve Van Şube Başkanı Ayhan Özbek, üyeliklere ise Nur Özdemir ve Rahşan Akgün seçildi.

Divan oluşumunun ardından TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar bir konuşma yaptı. Alemdar konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Birgün Koop-İş’i birkaç kelimeyle anlatmak gerekirse, her şeyden önce, üyemize hizmet ettiğimiz bu kutsal çatı altında, hep birlikte biriktirdiğimiz, dostluktan, güvenden, inançtan, birlikte edindiğimiz değerlerden, ortaya koyduğumuz kardeşlik ve dayanışma ruhundan söz etmemiz gerekir. Ülkemiz için, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için, emeği ile geçinenlerin hak ve özgürlükleri için, üyelerimizin çıkarları için mücadele verirken, her zaman hakkın, doğrunun, adaletin, bütün insani değerlerin yanında olan, güçlü, kararlı, mücadeleci bir sendikadan söz etmemiz gerekir. Bütün bunları sağlayan, siz değerli üyelerimizden Koop-İş çatısı altında el ele, gönül gönüle ekmek mücadelesi veren siz değerli kardeşlerimden söz etmemiz gerekir. İşte bizim için, Koop-İş’i bugün sendikal hareketin parlayan bir yıldızı yapan, herkesin gıpta ettiği, özendiği bir sendika haline getiren bu değerlerimizdir, sizlersiniz.(…) Toplu sözleşmeler bizim için çok önemli, çünkü biz biliyoruz ki, yalnızca örgütlenmek yetmez. Örgütlediğimiz arkadaşlarımız için iyi ve başarılı sözleşmeler imzalayamazsak, örgütlenmenin hiçbir anlamı kalmaz.Kamudaki işyerlerimizde sözleşme imzalıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Valilik ve Kaymakamlıklarda sözleşmelerimizi imzaladık, sırada Tapu ve Kadastro ve Kalkınma Ajansları gibi işyerlerimiz var. Kamunun dışında da başarılı sözleşmeler imzaladık. Tarım Kredi Kooperatifileri Merkez Birliği, Pankobirlik ve Tarnet ile birlikte birçok işyerinde toplu iş sözleşmelerimizi imzaladık. Çok şükür ki, bugüne kadar her toplu sözleşmemizde, üyelerimiz için iyi ücret artışları ve haklar aldık. Altına gururla imza koyduğumuz sözleşmeler imzaladık. Bundan sonra da böyle başarılı sözleşmeler imzalamaya devam edeceğiz.

(…) Hepimizi yakından ilgilendiren, adaletsiz vergi düzeninden iş kazalarına, işsizlikten örgütlenmede önümüze çıkan engellere, çalışma yaşamının diğer sorunlu alanlarına, dış politikadan, güncel ekonomik gelişmelere kadar çok önemli konular ve sorunlar var; ancak biz burada daha çok kendi içimize dönük bir amaç için bir araya geldik.

Koop-İş için yeni bir sürecin eşiğindeyiz. Şube genel kurullarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 Şubemizin genel kurulunu yaptık. Genel kurullarımız, Koop-İş’e yaraşır bir olgunlukta, barış ve kardeşlik içinde, büyük bir coşkuyla geçiyor. Bundan sonrakilerin de aynı şekilde olmasını istiyorum. Şube Başkanlarımızın geleceğe dönük hedefler ortaya koyduğu, sizin de buna katkı yaptığınız genel kurullar olmasını bekliyorum. Koop-İş’in değerlerine, ilkelerine ve kriterlerine uyan, işini, görevini namusuyla yapan, başarılı, gayretli Şube Başkanlarımıza tam destek vermenizi istiyorum. Sizlere inanıyor, güveniyorum.”

TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı Eyüp Alemdar’ın konuşmasının ardından gündemin diğer maddeleri görüşüldü. Son olarak Genel Kurul’da oy verme işlemine geçildi. Yapılan seçim sonucunda, Sendikamız Tekirdağ Şube Başkanlığı’na Ziya Nur Üzmez yeniden seçildi.

 

Tekirdağ Şubemizin organlarında görev alacaklar şu şekilde belirlendi:

 

 

  ADI      SOYADI                                                                       GÖREVİ

 

 

Ziya Nur ÜZMEZ

 

Şube Başkanı

Şahin KAYA Şube İdari Sekreteri
Cumhur KUREŞOĞLU Şube Mali Sekreteri
Fatih YÜCEER Şube Teşkilat Sekreteri
Mustafa DOĞAN Şube Eğitim Sekreteri

 

 

ŞUBE DENETLEME KURULU

 

Güray ÖZGÖREN

 

Denetleme Kurulu

Göksel DAL Denetleme Kurulu
Ramazan KAYNAK Denetleme Kurulu
Zafer KEYİK Denetleme Kurulu
Gökhan YACILAR Denetleme Kurulu

 

 

ŞUBE DİSİPLİN KURULU

Serbülent ÖZDEMİR Disiplin Kurulu
Tayfun POLATLI Disiplin Kurulu
Muzekka Celil BEYDİLLİ Disiplin Kurulu
Akın AYGUN Disiplin Kurulu
İzzettin ESİN Disiplin Kurulu

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com