Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KAYMAKAM YURT’UN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

17 Mart 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»KAYMAKAM YURT’UN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
KAYMAKAM YURT’UN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünü büyük bir heyecanla idrak ediyoruz.

Çanakkale direnişi; ayağa kalkan millet iradesinin, birlikte yaşama kararlılığı ve bağımsız yaşama kararlılığının göstergesidir. Çanakkale harbine katılan Yüce Türk milletinin kıymetli evlatları kader birliği ederek aynı safta dua etmiş, birbirinin umudu olmuş ve vatanın selameti uğruna tek ulus, tek devlet, tek dil ve tek bayrak için şehit olmuştur. Hiç şüphesiz bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan sevgisi ve özgürlük tutkusu bulunmaktadır.

Çehreleri, renkleri, dilleri ve ırkları değişik, çeşitli milletlerden oluşan, insan selini andıran ordular, milletimizin üstüne yürümüş, bomba ve mermi yağdırmıştır. Kahraman ecdadımız, bu öldürücü silahların tehdidine karşı iman dolu göğsünü siper etmiş, bir gül bahçesine girercesine din ve vatan uğruna şehit olmayı şeref bilmiştir.
Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır. Bu zafer; adını tarihe yazdıran askerlerine “Taarruzu değil, ölmeyi” emreden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan ve milletin bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden 200 bini aşkın şehidimizin, on binlerce gazimizin, analarımızın, bacılarımızın top yekün Türk milletinin zaferidir.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 104. yıl dönümü kutlu olsun. Bu toprakları bizlere emanet eden ulu ecdadımızın ruhları şad olsun. Pek kıymetli bu aziz emanetin gelecek nesillere kardeşlik duygusuyla miras bırakılmasını Cenab-ı Mevla’dan diliyor, bugüne kadar şehit verdiğimiz tüm vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anıyorum dedi.

Süleymanpaşa Kaymakamı
Arslan YURT

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :