Dolar : Alış : 5.3272 / Satış : 5.3368
Euro : Alış : 6.0935 / Satış : 6.1045
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG14°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39612 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kariyer Merkezi Eğitim Programı Düzenlendi

13 Kasım 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Kariyer Merkezi Eğitim Programı Düzenlendi
Kariyer Merkezi Eğitim Programı Düzenlendi

NKÜ Kariyer Merkezi tarafından Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine “Kariyer Nedir?” konulu eğitim verildi.
Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimde Sosyolog Özlem Ayyıldız “Kariyer” kavramının içeriği hakkında bilgi vererek, Kariyer Merkezi’nin çalışmalarından bahsetti.
Ayyıldız, “Kariyer meslek seçimini kapsar fakat bir meslek seçmekle veya mesleğe girmekle tamamlanmaz. Kariyer yaşam boyu devam eden bir kavramdır. Yani diyebiliriz ki meslek seçilir fakat kariyer oluşturulur”. Kariyer danışmanlığının görevlerini de anlatan Ayyıldız, “Kariyer danışmanlığı, danışan birey veya grupla kariyer gelişimi ile ilgili sorunlarda profesyonel bir danışmanın yürüttüğü danışmanlığı ifade eder. Her yaştaki insanın meslekle ilgili karar vermesine ve meslek yaşamıyla ilgili sorunları çözüm bulmasına yardım eden bir alandır” dedi.
Ayyıldız aynı zamanda “Öğrencilerimiz Bireysel ve Grup Danışmanlığı, Kariyer Fuarı, Çeşitli Paneller ve Çeşitli Konulardaki Eğitimlere katılarak Kariyer Danışmanlığı hizmetlerinden faydalanabilmektedirler” diyerek öğrencileri merkez konusunda bilinçlendirdi.
Eğitim, öğrencilerin sorularının cevaplandırılmasının ardından son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :