Dolar : Alış : 5.3504 / Satış : 5.3600
Euro : Alış : 6.0839 / Satış : 6.0949
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG2°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40051 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NİN KUDÜS’LE KUCAKLAŞMAK KONULU KONFERANSI

14 Ocak 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NİN KUDÜS’LE KUCAKLAŞMAK KONULU KONFERANSI
KADEM TEKİRDAĞ TEMSİLCİLİĞİ’NİN KUDÜS’LE KUCAKLAŞMAK KONULU KONFERANSI

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği) Tekirdağ Temsilciliği tarafından düzenlenen “Kudüs’le Kucaklaşmak” isimli program 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Tekirdağ halkından davetlilerin katıldığı program, Derneğin Eğitim Komisyonu Başkanı Ülkü USLU ve Tekirdağ Temsilcisi Zeynep ŞAHİN’in açılış konuşmaları ile başladı. Programa konuşmacı olarak, mutasavvıf ve alim Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’nin torunu olan ve halihazırda Kudüs Platformu Başkanı bulunan Belkıs İbrahimhakkıoğlu katıldı. İbrahimhakkıoğlu öncelikle kadim şehir Küdüs’ün tarihsel süreçteki önemini anlattıktan sonra, günümüzde gelinen duruma dair tespit ve çözüm önerilerine de değindi.
Belkıs İbrahimhakkıoğlu konuşmasını şu cümleler ile sürdürdü: “Kudüs’le ilgili bugün yaşananlar İslam dünyasının rehavetinden dolayı değildir. Ancak İsrail’in ilimde, sanatta ve hayatın her alanında planlı ve sabırlı bir şekilde çalışmasıyla bu noktaya gelinmiştir. Aslında bize lazım olan da budur. Müslümana yakışan hareket planı da bu olmalıdır. Öfkemizle Kudüs’ün derdine çare olamayız. Uzun soluklu ve planlı çalışmalara ihtiyacımız var. Öfke gösterilerinin ceremesini yine Filistinliler çekiyor. İsrail acısını onlardan çıkarıyor. Bu mücadelede bize, vicdanlara seslenen farklı bir dil gerek. Daha akılcı çözümlere ihtiyacımız var. Çünkü Türkiye üzerine olan hesaplar da Tel Aviv’den yapılıyor. Dünya barışının kalbi Kudüs’te atıyor. Bunu tesis etmenin yolu Kudüs’ün özgürleşmesinden geçiyor. Yapacağımız büyük prodüksüyonlu filmler ile gerçekleri göstermeli, dünya kamuoyunun vicdanına seslenmeliyiz. İsrail’in bayram diye kutladığı, Filistinliler’in yerlerinden yurtlarından edildiği, bir gecede birkaç köyün birden haritadan silindiği bir Nekbe hadisesini mesela, unutturmamalıyız. Orada öyle bir terör zulmü var ki; ağır vergilerle, yaptırımlarla Filistinliler’in toprakları ellerinden alınıyor. Filistin halkı yine de mücadeleden yılmıyor. Ancak Filistinli analar evlatlarını ölmeye mi doğuruyorlar? Bu bize vebaldir. Yapabileceğimiz en kolay iş Kudüs’ü görmeye gidip, oraları yalnız bırakmamaktır. Bu da bir çeşit sahip çıkmaktır.”
KADEM Tekirdağ Yönetim Kurulu üyeleri Yasemin DEMİRPOLAT, Güniz ÖZCAN ve Burcu AVCI’nın da hazır bulunduğu ve sunuculuğunu Tekirdağ KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Esma Oğuz’un üstlendiği program hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :