Dolar : Alış : 5.5775 / Satış : 5.5875
Euro : Alış : 6.1922 / Satış : 6.2033
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
Jandarma Teşkilatı’nın 180. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Vali Aziz Yıldırım, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen İl Jandarma Komutanlığının 180. kuruluş yıldönümü törenine katıldı.

Törene Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Başsavcı V. Soner Gül, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, J.Alb. Şahin Karakaş, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Aile ve Sosyel Politikalar il müdürü Ülkü Uslu, Çevre şehircilik il müdürü Kaan Osman Tohumcu,defterdar Mehmet Malanlı, milli Eğitim müdürü Ersan Ulusan, Sağlık müdürü Uzmn. DR. Cengiz Becerir, mali işler başkanı Zafer Soykırlı, Trakya Kalkınma Ajansı Gen. Sek. Mahmut Şahin, Karayolları 18. şube Hakan Akyel, Halk Bank müdürü Mehmet Akif Dede İl Protokolü ve İl Jandarma Komutanlığında görevli personelin aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

Ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’in göndermiş oldukları kutlama mesajı okundu.

Sonrasında konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş,” Bugün, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 180’inci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz.

Başarılarla dolu 180 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız.” dedi.

Törende konuşan Vali Yıldırım; “Bugün Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu yaşıyoruz.

Jandarma Teşkilatı; üstün görev bilinci, disiplini, etkili eğitimi, yüksek fiziki gücü ve motivasyonu ile Emniyet Teşkilatımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla tam koordine olarak vatan topraklarımız üzerinde görev yaptığı her yerde Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatı olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Kurulduğu günden beri Türk milletinin sonsuz güvenine layık olmayı başaran, köklü ve başarılı bir geçmişe sahip Jandarma Teşkilatımız, sadece iç güvenlik hizmetlerinde değil, yeri geldiği zaman sınır boylarının korunmasında, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna nerede görev varsa orada görev alan, gece gündüz, soğuk-sıcak demeden halkımızın hizmetinde olan bir teşkilatımızdır.

Değişen ve gelişen şartlara göre kendisini geliştiren ve yürütülen çalışmalarla halkın huzur ve güvenliğinin sağlanmasında, kamu düzeninin korunmasında önemli mesafeler kat eden Jandarma Teşkilatımız, her geçen gün daha iyi bir konuma gelmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Özellikle terör ve kaçakçılıkla mücadele noktasında, son yıllarda ülkemizde çok önemli operasyonlara başarıyla imza atan jandarmamızın bu görev ve sorumluluklarını, bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla sürdüreceğine, başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Görevleri başında yaşamını yitirmiş olan Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarını rahmet ve minnetle anıyorum.

Özellikle terörle mücadele olmak üzere birçok konuda yürütülen çalışmalarda canı pahasına görev yapan Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarına takdir ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu anlamlı gününüzü yürekten kutluyor, fedakârca çalışan teşkilat mensuplarına da başarılar diliyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Jandarma Teşkilatımızın tüm mensuplarının, ordumuzun tüm mensuplarının, Polis Teşkilatımızın tüm mensuplarının şehitlerine Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. ” dedi.

Sonrasında ortaöğretim okulları arasında düzenlenen “jandarma” konulu şiir yarışmasında dereceye giren şiirler, öğrenciler tarafından okundu.

Başarı Belgesi ile ödüllendirilen İl Jandarma Komutanlığı personellerine, belgeleri Vali Aziz Yıldırım ve Protokol Üyeleri tarafından verildi.

Ardından Narkotik madde arama, bomba arama ve iz takip köpek timleri gösteri yaptı.

Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümünde başarılı çalışmalarından dolayı İL.J.K nın teklifi üzerine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ın tensipleri ile ödüllendirilen personele başarı belgeleri verildi.Ödüllendirilen personel listesi.
1.İl J.K.Yrd.J.Alb.Haşim Göksel
2.Asyş.şub.müd.J.Yb.Uğur Feyyaz Aydoğdu
3.M.Ereğlisi ilçe jandarma Komutanı J.Bnb.Sadullah Kalaycı
4.İsth.Şube Müdürü J.Yzb.Hüseyin Direk
5.S.paşa ilçe Jan.kom.J.tğm.Uğur Avcı
6.Çorlu İlçe jan.kom.J.ütğm.Birkan Korkmaz
7.Şarköy ilçe jan.kom.J.Tğm.Hasan Doğan
8.Saray ilçe jan.kom.J.Tğm.Emrah Kaya
9.Maliye şube müdürü İsmail Çetin
10.M.ereğlisi ilçe jan.kom.Ali Gürsel
11.Çocuk ve kadın kısım amiri Gülnur Sezgin
12.Birlik mal saymanı Mehmet Koray Yüncüoğlu
13.İsth.şb.müd.Tuncer Özdoğan
14.Elektronik sistemler elemanı sivil memur Recep Eleman
15.Hizmet muh.bölük kom.Taner Kılıç
16.Ergene ilçe jan.kom.Süleyman Arslan
17.Harekat ve işlem astb.Bayram Ali Paracı
18.Trafik ş.md.veri hazırlama ve kontrol işleri sivil memur Emine Taşkınbaş
19.Asayiş suçları kısım amiri Nevzat Karaman
20.M.ereğlisi J.kom.Ogün Maya
21.Olay yri inceleme Oğuz Kayapınar
22.Saray ilçe j.kom.trafik tim.İbrahim Halil Dündar
23.Personel şb.md.sivil me.Mehmet Kahyalık
24.Çerkezköy İlçe K. Ali Yakın
25.M.Ereğlisi J.Kom. Ali Mercan
26. Kapaklı ilçe J.K. Emre Atasoy
27. İst. Ş.b M.D. Mustafa Ürer
28. İdari Kısım Amirliği Ver. Haz. Ayşe Demirtaş
29. MEBS ŞB. MÜD. Hüseyin Koçak
30. Organize şucl. Mücadele kısım Sedat Sağlam
31. Bilgi Toplama kısım A. Müge Atıcı İnce
32. Organize suçlarla mücadele Hasan Yakar
33. Hiz. Mhf. Birlik K. Mehmet Murat
34.S.paşa J.Kom. Trafik Tim Mustafa Geçmez
35. Uyuşturucu Müc. Kısım Çelebi Coşar
36. Göçmen Kaç. Ve İnsan Tic. Müc. Necmi Aktaş
37. S.paşa İlçe J. Kom. Mot. Traf. Tim Doğan Birgili
38. Hizmet Mhf. Elektrikçi Hakan Sarıyıldız
39. Ergene Velimeşe J.K. Metin Mert
40. Cezaevi Yol ve Şahıs kor. Kıs amirliği Murat Gürpınar
41. Olay yeri inceleme tim kom Mehmet Tarhan Ulusoy
42. İst. Şb. Müd. Nevzat Şanlı

Tören; silah, araç, gereç ve fotoğraf sergisinin gezilmesiyle son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :