Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39140 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri, TOBB Delegelerine Takdim Edildi

17 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri, TOBB Delegelerine Takdim Edildi
Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri, TOBB Delegelerine Takdim Edildi

TOBB camiasına ve ülke ekonomisine hizmette bulunan delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımlarıyla TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen törende verildi. Gerçekleşen törene Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, 365 Oda/Borsa Başkanı ile çok sayıda iş insanı katılım sağladı.
Törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğluplaket alacak iş dünyası insanlarının kıymetlerini her zaman minnet ve takdirle anacaklarını söyledi. Onların emekleri ve gayretleriyle, Oda ve Borsaların, reel sektörün asli hizmet merkezleri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Kurumsal hizmet kapasiteleri büyüdü, dünyanın örnek aldığı bir yapıya dönüştü. Dijital Oda-Borsa devrimi gerçekleştirdik, tek durak ofis haline geldik. Odalarımız ve Borsalarımız geliştikçe, özel sektörümüze daha iyi, daha kaliteli hizmet sundular. Şirketlerimizin büyümesini, dışarıya açılmasını sağladılar. Böylece memleketimiz daha çok yatırım, üretim, ihracat ve istihdam kazandı.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da iş hayatından gelmiş, üretimin ve ticaretin zorluklarını bilen, reel sektörün içinde yetişmiş biri olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Göreve geldiğiniz günden itibaren, hep bu camianın yanında yer aldınız. Genel Kurullarımızda ve Ekonomi Şuralarında, saatler boyunca, sorunlarımızı dinlediniz. Pek çok faaliyetimize katılıp, Türk iş âlemine desteğinizi gösterdiniz. Sizin liderliğinizde, iş hayatını kolaylaştıran, üzerimizdeki yükleri azaltan pek çok düzenlemenin hayata geçmesi mümkün oldu. Başbakan Yıldırım’ın da destekleriyle, 2017’de olduğu gibi 2018’de de TOBB Nefes Kredisine devam ettiğini hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Yine sizin vizyonunuzla, yıllardır özlemle beklediğimiz, Türkiye’nin Otomobili projesine başladık. Geçen seneki Genel Kurulumuzda; siz, bize güvendiniz ve bu görevi tevdi etmiştiniz. Sanayi Bakanımız Sayın Faruk Özlü ile birlikte bu konuda da somut adımlar atmaya başladık. İnşallah sonucunu da en iyi şekliyle, hep birlikte göreceğiz.
Sorunlar ve tespitlerle birlikte, çözüm önerilerini hazırlıyor, sizinle ve hükümetimizle istişare ediyoruz. G-20’den, Milletlerarası Ticaret Odası’na, Avrupa Odalar Birliği’nden, İslam Odası’na ve hatta Asya-Pasifik Odası’na kadar, tüm küresel platformların yönetimlerine girdik. Buralarda, Türk iş dünyasının sesini duyuruyor, hakkını savunuyoruz.
Bu düşüncelerle sözlerime son verirken, tüm kıymetli dostlarımı kutluyorum. Fazlasıyla hak ettikleri bu ödülleri, onlara sunacak olmaktan, büyük onur duyuyorum. Başkanlarımdan, genel sekreterlerime kadar, camiamıza hizmet eden tüm çalışma arkadaşlarımı yürekten kutluyor ve başarı dolu nice yıllar diliyorum. Biz, bu ülkeye hizmet için varız. Biz, bu ülkenin sevdalısıyız. Daha yapacak çok işimiz var. Burada durmayacağız. Daha fazla çalışacağız. Ve inşallah elbirliğiyle, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. Dünyadaki yeri, tarihteki yerine yakışan bir Türkiye için koşmaya devam edeceğiz. Yolumuz açık olsun. Allah, hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.Konuşmaların ardından TOBB’daki 10, 20 ve 30’uncu yılları dolayısıyla üyelere hizmet şeref belgesi takdim edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :