Dolar : Alış : 5.3272 / Satış : 5.3368
Euro : Alış : 6.0935 / Satış : 6.1045
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG14°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39612 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Halk oyunları ekibi Tekirdağ’ı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek

15 Şubat 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Halk oyunları ekibi Tekirdağ’ı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek
Halk oyunları ekibi Tekirdağ’ı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek

Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi 17-18 Şubat tarihlerinde yapılacak olan halk oyunları yarışması için çalışmalarını sürdürüyor.

Halk Oyunları Ekibi Eğitmeni Sertan Acat yönetiminde Süleymanpaşa Gençlik Merkezi’nde hazırlıklarına devam eden Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibi 16 kişilik kadrosu ile Tekirdağ’ı en iyi şekilde temsil etmek için her gün çalışıyor.

17-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası’ndan başarıyla dönmek istediklerini dile getiren Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi Antrenörü Sertan Acat yaptığı açıklamada bu tür yarışmaların çocukları ve gençleri motive ettiğinin altını çizdi.

ACAT: “BAŞARILI SONUÇLAR İLE TEKİRDAĞ’A DÖNECEĞİMİZ İNANCINDAYIM”

Acat; “17-18 Şubat tarihlerinde Türk Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen mahalli dal ve stilize dal halk oyunları yarışması yapılacak. Biz de Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları ekibi olarak yıldızlar kategorisinde kendimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yarışma dönemi olduğu için her gün çalışmamız oluyor. Yarışmaya 16 çocukla katılacağız. Başarılı sonuçlar ile Tekirdağ’a döneceğimiz inancındayım.” dedi.

“TEKİRDAĞIMIZIN ADINI TÜM TÜRKİYE’YE DUYURMAKTAN DOLAYI MUTLULUK DUYUYORUZ”

Bu zorlu süreçte en büyük desteklerinin Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Deniz Taner olduğunu ifade ederek teşekkür eden Acat; “Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat ve Süleymanpaşa Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanımız Deniz Taner’in destekleri ile halk oyunları ekiplerimiz her geçen gün daha başarılı sonuçlar elde ediyor. Tekirdağımızın adını tüm Türkiye’ye duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ben başkanlarımız başta olmak üzere emeği geçen ailelerimize ve okullarındaki öğretmenlerine de çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :