Dolar : Alış : 4.8365 / Satış : 4.8452
Euro : Alış : 5.6714 / Satış : 5.6816
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 37797 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Günay: Bu Şehrin Ekonomisine Katkı Sunan Herkese Kapılarımız Sonuna Kadar Açık!

12 Ekim 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Günay: Bu Şehrin Ekonomisine Katkı Sunan Herkese Kapılarımız Sonuna Kadar Açık!
Günay: Bu Şehrin Ekonomisine Katkı Sunan Herkese Kapılarımız Sonuna Kadar Açık!

Tekirdağ-Süleymanpaşa Hükümet Caddesinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren esnaflar, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ı makamında ziyaret ederek istişarede bulundular.

Gerçekleşen görüşmeye Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Tekirdağ TSO Başkan Yardımcısı Erhan Tanrıöver, Odamıza ve esnaf odalarına kayıtlı Hükümet Caddesinde faaliyet gösteren işletme sahipleri katılım gösterdi.

Ziyarette öne çıkan gündem maddesi ise, Hükümet Caddesinde yapılan trafik planlarının işletme sahiplerine dezavantajları ve esnafa etkileri konusu oldu. Faaliyet gösteren ve ziyaret gerçekleştiren esnaflar arasında market, pastane, kuruyemiş dükkanı, beyaz eşya satışı, tekstil, kundura, iletişim, kuyumcu ve daha birçok sektör temsilcisinin Başkan Günay’a ilettikleri notlar arasında: yeni yapılan yol çalışmaları ve trafiğin tek yönlü hale getirilmesi, kaldırımların genişletilmesi ve yolun daralarak araçlara yeterli park alanlarının bulunmamasından ziyade müşteri kayıplarının olduğu ve dolayısı ile gelir kaybı ile iş kaybı yaşandığı ifade edildi.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “Öncelikle şu hususu ifade etmek isterim: Tekirdağ ekonomisine büyük küçük demeden katkı sunan herkese Tekirdağ TSO kapıları sonuna kadar açıktır! Sektör ayrımı gözetmeksizin esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin kısaca ticaret yapan herkesin derdini dinlemeye, varsa sorunların çözümü konusunda önerilerini dikkate almaya her zaman itina göstererek yaklaştığımızı belirtmek isterim. Hükümet Caddesinde faaliyet gösteren ve farklı sektörleri içeren işletme sahiplerimiz bizlere yaşadıkları sorunları iletti ve bir araya gelerek sorunların çözümü noktasında atılacak adımları bizlerle paylaştılar.  Bu süreçte ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade ettiler, sorunlarını bizimle paylaştıkları için teşekkür etmek istiyorum kendilerine. Her platformda dile getirdiğimiz gibi, Tekirdağ TSO bu şehrin sosyal ve ekonomik anlamda gelişimine katkı sunan ve amaç olarak da şehrimizin zenginleşmesi için çalışmalar yürüten bir kurumdur. Ziyarete katılan tüm esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını birebir dinledim ve gerekli notlarımı aldım. Önümüzdeki günlerde konunun muhatabı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı,  Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile odamız bünyesinde tüm tarafların bir araya geleceği bir çalıştay yapmayı planlıyoruz. Bu şehir hepimizin, buradan başka gidecek yerimiz yok, bu nedenle bir olmamız birlikte olmamız şehirde yaşayan bizlere ve tüm Tekirdağlılara fayda sağlayacaktır. Ziyaretinizden ve konuya hassasiyetle yaklaşımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :