Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40938 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Günay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

13 Temmuz 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Günay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.
Günay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.
“Türk Milleti, 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimi karşısında demokrasimize ve kendi iradesine sahip çıkmış, benzersiz bir mücadele ile 249 “şehidimiz” ve 2 binin üzerinde “gazimiz” Türk Demokrasi tarihine isimlerini yazdırarak, tarihte yerlerini almışlardır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, ulusumuz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla demokrasimize kasteden bu saldırı amacına ulaşamamıştır. Milletimiz, “Türkiye Cumhuriyeti devletini kendi iradesi dışında hiçbir gücün yönetemeyeceğini” dünyaya ispatlamıştır.
Tekirdağ TSO olarak darbe girişimini ilk öğrendiğimiz andan itibaren, meşru hükümetten yana olduğumuzu ve başka bir yönetim anlayışını tanımadığımızı üye mesaj sistemimize kayıtlı yaklaşık 5 bine yakın üyemize attığımız şu mesajla tepkimizi ortaya koyduk;
‘CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE KARŞI OLAN HER TÜRLÜ GİRİŞİMİ KINIYORUM. HALKIN İRADESİ VE DEMOKRASİ DIŞINDA HİÇ BİR İRADEYİ TANIMIYORUM. GÜN DEMOKRASİYE VE DEVLETE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR. TEKİRDAĞ İŞ DÜNYASI OLARAK DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ. TÜM TEKİRDAĞLILARI SAĞDUYAYA DAVET EDİYORUM. CENGİZ GÜNAY – YÖN. KUR. BŞK. – TOBB YÖN. KUR. ÜYESİ.’
Ülkemiz açısından çok zorlu bir süreç olan darbe girişiminden kısa bir süre sonra, Hükümetimizin iş dünyasıyla birlikte hareket ederek aldığı önlemler ve yaptığı reformlar hızla toparlanmamıza olanak sağlamış, ülkemizi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi içinde görme hedefimizi gerçekleştirme yolunda gayretimizi arttırmıştır.
Ülkemizi, tarihinde görülmemiş bir karışıklık ve kargaşaya sürüklemek, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak isteyenlere rağmen, milletimizin hiçbir güç odağına fırsat tanımayacağına olan inancımızla, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde, “Demokrasi Şehitlerimizi,” ve Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ile anıyor, şehit ve gazilerimizin yakınlarının acılarını paylaşıyoruz. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye” İfadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :