Dolar : Alış : 5.7444 / Satış : 5.7547
Euro : Alış : 6.5409 / Satış : 6.5526
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Evciler Mahallesinde Atatürk Anıtı Açılışı Gerçekleşti

19 Mart 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Evciler Mahallesinde Atatürk Anıtı Açılışı Gerçekleşti
Evciler Mahallesinde Atatürk Anıtı Açılışı Gerçekleşti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Süleymanpaşa Evciler Atatürk Anıtı’nın açılış töreni gerçekleşti.

Süleymanpaşa ilçesinin Evciler Mahallesi’nde gerçekleşen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Evciler Mahalle Muhtarı Hasan Kaçar, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“KÖY KONUSUNDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE BİRLİKTE GÜZEL BİR DURUŞ SERGİLEDİK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk konuşmayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat gerçekleştirdi. Ekrem Eşkinat konuşmasında, “Köy konusunda Büyükşehir Belediyemizle birlikte güzel bir duruş sergiledik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’la birlikte köylerimize Atatürk Anıtları kazandırıyoruz. Bu güzel ve anlamlı açılış dolayısıyla Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Bizim tarıma ihtiyacımız var. Tarım için de köye, çiftçiye ihtiyacımız var. Mustafa Kemal Atatürk, “Köylü milletin efendisidir” derken, Köylü köle değildir manasında bunu söylemiştir. Eğer köylü efendiyse, toplum da efendidir. Yol yakınken köyden, topraktan vazgeçmeden, köyden kente değil de kentten köye göçü sağlama mecburiyetimiz var. Açılışımızın hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRKİYE’NİN KALBİDİR”

Ekrem Eşkinat’ın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz proje kapsamında kırsal mahallelerimizi Atatürk Anıtı ile donatıyoruz. Bugün de Evciler Mahallemizde aynı mutluluğu yaşıyoruz. Atatürk, Türkiye’nin kalbidir ve ebediyen atmaya devam edecektir. Atatürk Anıtı’nın manevi değeri çok büyük. Çocuklarımız ve gençlerimiz anıtı gördükçe Ebedi Önderimiz Atatürk’ü hatırlayacak ve yâd edeceklerdir. ” dedi.

Evciler Atatürk Anıtı açılış töreni, yapılan konuşmaların ardından kurdele kesimi ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :