Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 41732 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

15 Eylül 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı
Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını öğrencilerimizle, velilerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte yaşıyoruz. Yepyeni umutlarla başladığımız 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının sağlık, mutluluk ve başarılarla geçmesi en büyük temennimizdir.

Yeni eğitim öğretim yılı; bilgi üretebilen ve bilimsel gelişmeleri takip edebilen, araştırıp sorgulama yeteneğine sahip nesiller yetiştirmek, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda en önemli unsurun eğitim olduğundan hareketle, çocuklarımızın müfredatı öğrenmesinin yanı sıra, millî ve manevî değerlerini öğrenme ve içselleştirme anlamında da iyi bir fırsat olarak görülmelidir.

Yeni eğitim öğretim yılında, ilimiz Tekirdağ’da 421‘i resmî 124’ü özel olmak üzere toplam 545 okul 35’i resmi 182’si özel olmak üzere toplam 217 kurumumuzda, 10.800 öğretmenimizle, bugün itibariyle 177.170 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti vermeye devam edilecektir.

Sevgili Öğrencilerimiz,

İnanıyorum ki bugün her birinizin yüreği aynı umutlarla çarpmakta, hepinizin yüzünde aynı duyguların parıltıları dolaşmaktadır. Ülkemizin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan sizlersiniz. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan bir nesil olmanız için, yarınlarınız için sizleri yetiştirmekteyiz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Kalplerin sevgiye, beyinlerin bilgiye ihtiyaç duyduğu günümüzde ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağınıza inancımız tamdır. “Çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek ´kocaman´ yer sahibi olmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmak” zorunluluğunu kendimizde hissetmeliyiz. Sizlerin fedakârca yaptığınız sevgi ve bilgi aşıları, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Tekirdağ’ımız, sizin elinizden yayılan eğitimin ışığı ile aydınlanacaktır.

Değerli Veliler,

Eğitim camiası olarak sizlerle ve eğitime destek olan her gönüldaşımızla birlikte, büyük bir aileyiz. Yaşamın en önemli işinin eğitim olduğunun farkındalığıyla en kıymetli varlıklarımız olan öğrencilerimizi sadece akademik başarı anlamında değil, onları her alanda başarılı kılacak özgün, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif çalışmalarla da güçlendirmek istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ve İlköğretim Haftamızın tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum.

Ersan ULUSAN
İl Millî Eğitim Müdürü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :