...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2’nci Dönem Sonu Mesajı

14 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2’nci Dönem Sonu Mesajı
Ersan Ulusan´ın 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı 2’nci Dönem Sonu Mesajı

17 Eylül 2018 tarihinde başladığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılının 2’inci dönemini, Tekirdağ ilimizde, 10.982 öğretmenimizle hizmet verdiğimiz 421 resmî 140 özel olmak üzere toplam 561 okulumuzda eğitim öğretim gören 184.781 öğrencimizin heyecanla bekledikleri karnelerini almasıyla tamamlayacağız.

Karneleri anlamlı kılan, karnelerden bize yansıyan sadece notlar değildir. Karneler bütün yaşanmışlıkların, dostlukların, paylaşımların, sevgilerin ve hatta üzüntülerin de toplamıdır. Karneyi eline alan çocukların yaşamış oldukları o duyguyu hepimiz yaşamışızdır. Karne günü çocuklarımızı cesaretlendirmek, bunun süreç olduğunu hissettirmek, koşulsuz şefkat-saygı göstermek önemli. Akademik yetersizlik telafi edilebilirken, psikolojik yetersizlik hissi hayat boyu telefisi güç sonuçlar doğurabilmektedir.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için teşekkür ediyorum. Millî kültürümüzü yaşatmanın en temel yolunun eğitim olduğunu bilerek vatanımızı yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetiştirilmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi sizlerin desteği ve öncülüğünde aktarabileceğimizin bilincindeyiz. Sizlerin, böylesine ağır ve kutsal bir sorumluluğu yerine getirmek için sürekli çalışmakta olduğunuzu görüyoruz. Bu sorumluluğu tam anlamıyla yerine getirebilmek, büyük bir güç ve özveri ister.

“Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.” Bizler, bilgiyi ve doğru davranışı öğrenciye daha etkili ve sağlıklı bir biçimde kazandırmak için kendimizi sürekli yenilemek zorundayız. Bu nedenle; eğitimde esneklik, dinamiklik, çeşitlilik ve pedagojik zenginlik sağladığımız takdirde öğretmenlerimizin, değişimi sınıftan başlatmak suretiyle ilimizde daha da başarılı ve özverili çalışmalara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Mesleki çalışma dönemi kendi bilgilerimizi yenilemek, değişimi kendimizden başlatmak için bir fırsat olacaktır. Bakanlığımızın 2023 Vizyon Belgesinde ifade bulan hedeflere ulaşma gayretimizi sizlerle beraber sonuçlandıracağımıza olan inancım tamdır.

Değerli Velilerimiz,

Sizler de öğretmenlerimizi bu yolda yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştınız. Emeklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Karneler, öğrencilerimizi motive eden sembolik araçlar olarak kabul edilmelidir. Çünkü çocuklarımızın yeteneklerini rakamlarla sınırlandıramayız. Göz bebeğimiz yavrularımızın hayatlarını belirleyecek en önemli etken, yüreklerindeki ve zihinlerindeki birikimdir. Çünkü her öğrenci, keşfedilmeyi bekleyen değerler hazinesidir.

Çocuklarımızla bolca vakit geçirerek onların her şeyden önce ilgiye ve sevgiye ihtiyacının olduğunu unutmayalım. Tatiller de bunun fırsatını bize sunmaktadır. Onların geleceği hepimizin geleceğidir. Yaz tatilinde çocuklarınıza kitap okuyun, kütüphaneye gidip üye olun, birlikte resim yapın, güneşin doğuşunu ve batışını izleyin, bir karınca yuvasına ekmek kırıntıları bırakın.

Sevgili Öğrenciler,

Güzel bir tatili hak ettiniz. Bu tatili fırsata dönüştürmek elinizde. Gezmek, eğlenmek en önemlisi dinlenmek hakkınız. Bu tatili en güzel bir şekilde değerlendireceğinize inanıyorum. Karnedeki notlarınız sizi rehavete ve yılgınlığa sürüklemesin. Karnedeki notlarınız, istediğiniz gibi değilse bundan dolayı üzülmeyeniz, unutmayın ki notlarınızın istediğiniz gibi olmaması, istediğiniz gibi olmayacağı anlamına gelmez. Hiçbir şey sizden kıymetli değil, asıl kıymetli olan sizsiniz.

Tatilde dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, sanal ortamlara bağımlı kalarak değil, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Tekirdağ’ımızın ve çocuklarımızın en güzel geleceğe sahip olmasını dilerken bu süreçte desteği olan herkese teşekkür eder; sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.

Ersan ULUSAN

İl Millî Eğitim Müdürü

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :