Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG15°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 41732 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya Temizlik Gününde sahili temizlediler

15 Eylül 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Dünya Temizlik Gününde sahili temizlediler
Dünya Temizlik Gününde sahili temizlediler

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 15 Eylül 2011 yılından bu yana dünya çapında düzenlenen Let’s Do It! (Haydi yapalım) projesi kapsamında, sahil dolgu alanda temizlik etkinliği organize etti. Etkinliğe Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Berkay Çakır’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Ersöz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

ÇAKIR: “FARKINDALIK YARATMAK VE ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK İÇİN BİR ARADAYIZ”

Etkinlik, Sahil Mutlukent Çay Bahçesi yanında gönüllülerin toplanması ile başladı. Açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır yaptı. Çakır, “Öncelikle Belediye Başkanımız Ekrem Eşkinat’ın selamlarını iletmek istiyorum. Kendisi şehir dışında olduğundan aramızda olamadı. 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde, burada farkındalık yaratmak, çevre bilincini aşılamak ve çevre kültürünü geliştirmek için buluştuk. Çevreyi temizlemenin en güzel yolu, kirletmemektir. Burada daha temiz bir çevre bırakarak, bizden sonra gelenlerin de aynı şekilde korumasını amaçlıyoruz. Daha temiz, daha mutlu bir Süleymanpaşa için, bütün çöplerimizi toplayarak örnek olalım. Katılan herkese teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

AYGUN: “FARKINDALIK YARATAN SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Çakır’ın ardından söz alan Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da çevreyi temiz tutmanın önemine vurgu yaparak, “Bugün, yine Süleymanpaşa Belediyesi’nin farkındalık yarattığı bir günde hep birlikteyiz. Katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Temizlemek önemli ama asıl olan temiz tutmaktır. Pikniğe, parka gittiğimizde kuruyemiş kabuklarımızı, pet şişelerimizi yerlere atmayalım. Önce biz evimizin önünü süpürelim ki ardımızdan diğerleri de gelsin. Çocuklarımıza temiz bir dünya bırakma sorumluluğumuz var. Atalarımız bize güzel bir ülke bırakmışlar, kıymetini bilelim. 15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde farkındalık yaratan Belediye Başkan Yardımcımız Gülferah Güral başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Temiz bir çevrede yaşamak dileğiyle, hepimize kolay gelsin diyorum,” açıklamasında bulundu.

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ETKİNLİĞİ ÜÇ SAAT SÜRDÜ

Konuşmaların ardından katılımcılara eldiven, süpürge, faraş, çöp torbası ve şapka dağıtılarak temizlik etkinliğine geçildi. Onlarca gönüllü, sahilin her yerinde izmarit, plastik atık gibi her türlü malzemeyi el birliği ile toplamaya başladı. 09.30’da başlayan etkinlik, saat 12.30’da gerçekleştirilen pilav-ayran ikramı ile sona erdi. Etkinliğe katılan herkese Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bez alışveriş torbası hediye edildi. Gönüllüler, toplanan onlarca torba çöple hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :