Dolar : Alış : 6.0463 / Satış : 6.0572
Euro : Alış : 6.7549 / Satış : 6.7670
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42147 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

DR. HÜLYA BECERİR TEKİRDAĞ YENİ HABER TV DE KANSER HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

14 Şubat 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»DR. HÜLYA BECERİR TEKİRDAĞ YENİ HABER TV DE KANSER HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.
DR. HÜLYA BECERİR TEKİRDAĞ YENİ HABER TV DE KANSER HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hülya Becerir Tekirdağ Yeni Haber TV de yayınlanan gazeteci Ersin Bilmeç’in hazırlayıp sunduğu Yerel Gündem programına konuk oldu.

Programda kişinin yaşam süresini önemli ölçüde kısaltan ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyen “Kanser hastalığı” ölümler arasında ilk sıralarda yer almaktadır denilerek hastalıkla ilgili bilgiler verildi.

Ketem “kanser erken teşhis tarama eğitim merkezi” olarak Tekirdağ da ve vatandaşların özellikle kadınların yaşadıkları meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kolon kanseri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Kanserin erken evrede teşhisinin hayat kurtardığı ve bu sebeple herhangi bir şüphede kontrollerin mutlaka geciktirilmeden yapılması gerektiği vurgulandı.

KETEM olarak erken teşhis için çalışıyoruz diyen Becerir;
Erkeklerde en sık görülen kanser çeşidinin akciğer kanseri olduğunu vurgulayan Becerir bunun en büyük sebebi olarak tütün ve tütün ürünlerine bağlı vakalar olduğunu kaydetti. Kadınlarda en sık görülen kanserin meme kanseri olduğunu her 4 kadın dan birinde görülme bu durumla karşılaşabildiklerini dile getirdi.
Kanserde 3. sırada olan çeşit ise Erkek ve kadınlar kolon kanseridir.

Tekirdağ Yeni Haber Tv de yaklaşık 1 saat süren programda izleyicilerden gelen sorulara da yanıt veren Dr. Hülya Topaloğlu Becerir Ketem hakkında geniş bilgilendirmeler yaptı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :