Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39153 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’LİLER İSRAİL’İ PROTESTO ETTİLER

16 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»CHP’LİLER İSRAİL’İ PROTESTO ETTİLER
CHP’LİLER İSRAİL’İ PROTESTO ETTİLER

CHP il başkanı Recep Ökten tarafından yapılan açıklamada; Filistin’de yaşananlar büyük bir katliam, bir insanlık dramıdır. Binlerce masum filistinlininyaralandığı, 60 kişinin hayatını kaybettiği insanlık dışı saldırıyı lanetliyoruz. Bu dramın en önemli sebebi Filistin sorununun çözümsüzlüğü, başta ABD olmak uzere buyûk güçlerin hesapsız politikaları ve İsrail’in gaddar tutumudur. Filistin sorunu çözülmeden Ortadoğu’da yaşanan sorunların çözüme kavuşması imkansızdır.

İsrail, Filistinin meşru temsilcileriyle müzakere ederek sorunu çözmek yerine masumları öldürmeyi ter at» ediyor. ABD Büyükelçilik binasının, İsrail Devleti’nin yetmişinci kuruluş yıl dönümünde Kudüs’te açılmış olması büyük bir provokasyondur. ABD’yi bu yanlış politikasın* etmeye; İsrail’i ise masum sivillere yönelik katliam politikalarına son vermeye çağırıyoruz. CHP olarak Filistin sorununun çözüm zemininin başkenti Doğu Kudüs olacak se^ ce ‘ 367 sınırlarına göre kurulmuş egemen Filistin Devleti ile İsrail’in güvenlikli sınırlar «ciride yan yana barış içinde yaşaması olduğunu vurguluyoruz.

ABD ve İsrail’in yanlış politikalarına karşı tüm dünyadan yükselen kınama mesaJları bir sonuç doğurmamaktadır. Filistin halkının yaşadığı insanı dram devam ediyor. AKP nin yıllardır uyguladığı politikaların İsrail üzerinde hiçbir caydırıcı etkisi olmamaktadır. Ayrıca iktidar, bir yandan ABD’nin Ortadoğu politikalarını kınarken Suriye’nin ABD tarafından bombalanmasına alkış tutmaktadır.

CHP tarihi misyonu gereği her dönem Filistin halkının yanında dur Filistin Kurtuluş Orgütü’nün Türkiye temsilciliği CHP iktidarında açılmış tum CHP genel başkanları Filistin davasının sadık bir destekçisi olmuştur ; ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu masum ve mazlum Filistin halkının yanındadır. Filistin halkına yapılan zulüm bir insanlık suçudur.

Buğun Türkiye olarak Filistin halkıyla dayanışmamızı en güçlü bir sekilde hayata geçirmeliyiz. Israiİ katliamcı politikalarını sürdürdüğü ve Filistin topraklan yerleşimleri genişlettiği müddetçe uluslararası planda tecrit edilmelidir. dedi.

Protestoya Tekirdağ büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak, il başkanı Recep Ökten, İlker Yağcıoğlu, milletvekili a.adayları İlhami Özcan Aygun, Av. Gülşen Tufan, Av. Güneş Gürseler, CHP il kadın kolları başaklnı Nurten Yontar ve çok sayıda partili katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :