Dolar : Alış : 5.5398 / Satış : 5.5497
Euro : Alış : 6.1414 / Satış : 6.1524
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43214 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP Tekirdağ Mv. Candan Yüceer 10 Kasım Mesajı

09 Kasım 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»CHP Tekirdağ Mv. Candan Yüceer 10 Kasım Mesajı
CHP Tekirdağ Mv. Candan Yüceer 10 Kasım Mesajı

Bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin temellerini atan, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz.
Eşsiz bir devlet adamı ve lider olan Atatürk’ü kaybetmenin hüznünü yaşadığımız 10 Kasım, sadece yas tutmak günü değil, O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür.
Yok edilmek İstenen bir ulusu yeniden ayağa kaldıran Atatürk’ü anlamak, en büyük iki eserimden biri dediği Cumhuriyete, değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır.
Atatürk’ü anlamak, fikir ve düşüncelerini, ilke ve devrimlerini, doğru biçimde anlamak ve gelecek nesillere aktarmak, gösterdiği hedeflere, çağdaş bir Türkiye özlemine tavizsiz bir şekilde yürümektir.
Atatürk’ü anlamak; yokluk ve yoksulluk içerisinde kurduğu Cumhuriyetimizin kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmaktır.
Hiç kuşku olmasın ki O’nun mirasını devralan bizler, bu aydınlık yolda hiç yılmadan ve büyük bir kararlılıkla, karanlıkları yırtıp atacak bir iradeye sahibiz.
O’ndan aldığımız bu güçle, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.
Atatürk, bıraktığı eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacak, devrimleri ve fikirleri ile yaktığı meşale, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
Manevi varlığını unutturmak için adını “Andımız”dan, ders kitaplarından, statlardan, cadde, sokak ve meydanlardan çıkaran, Cumhuriyetin en önemli kurumlarını yok etme savaşına girişen tahammülsüz zihniyetin beyhude çabaları amacına ulaşamayacaktır.
Atatürk’ün halkımızın gönlündeki o müstesna yeri asla değişmeyecektir.
Demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan haklarına, barışa, özgürlüğe, ilke ve devrimlerine olan sarsılmaz inancımızla Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 80. Yılında bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.
Yolun yolumuzdur…

Dr. Candan YÜCEER
CHP Tekirdağ Milletvekili

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :