Dolar : Alış : 5.3766 / Satış : 5.3863
Euro : Alış : 6.0910 / Satış : 6.1020
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG12°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40034 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Kadir Albayrak STK Temsilcileriyle Buluştu

16 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Başkan Kadir Albayrak STK Temsilcileriyle Buluştu
Başkan Kadir Albayrak STK Temsilcileriyle Buluştu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara ilçesinde faaliyet yürüten Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi.

Malkara Bahar Tesislerinde gerçekleşen kahvaltı programında Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra CHP Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve basın mensupları da yer aldı.

“GÜZEL GÜNLER TEKİRDAĞLILARIN OLACAK”

Programda konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak “Malkara tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’nin başkentidir. Bu nedenle bizim bu bölgeye yapacağımız yatırımların büyük bir bölümü de tarım ve hayvancılık alanında destek olacak yatırımlar olması gerekiyordu. Biz de bu konu üzerinde durduk. Tekirdağ halkı 2014 yılında çok önemli bir karar vererek sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışacak kişileri Tekirdağ ilçelerine belediye başkanı olarak seçti. O güden bu güne de Tekirdağ’da çalışkanlığın, dürüstlüğün, halk sevgisinin temeli atıldı. Bu temelin ana malzemesi Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleridir. Tekirdağ’ın sahip olduğu 325 bin dönüm meranın 120 bin dönümünü ıslah ettik. Türkiye’deki hiçbir büyükşehir bu büyüklükte bir ıslah çalışması gerçekleştirmedi. Malkara ve Büyükşehir Belediyesi olarak Birlik Yem’i de üzerimize alarak önemli bir çalışma yaptık. Tekirdağ’da günde bin ton süt çıkıyor. Bunun değerlendirilmesi gerekiyor. Süleymanpaşa’da 510 kilometre altyapı çalışması yaptık. Tüm çalışmalarımız Malkara ilçesine hayırlı olsun. Güzel günler Tekirdağlıların olacak.” dedi.

“BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Kadir Albayrak’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ise amaçlarının Malkara’nın daha da gelişmesini sağlamak olduğunu belirterek “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesinin ilçemize yaptığı yatırımlar Cumhuriyet tarihi boyunca bir yerel yönetimin gerçekleştirdiği en büyük yatırımlardandır. Malkara 150 milyon liranın üzerinde yatırım aldı. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNEMLİ İŞLER BAŞARDI”

Kahvaltı programında son konuşmayı CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak gerçekleştirdi. Öztrak yaptığı konuşmada “Türkiye’nin en kaliteli su sıralamasında Tekirdağ üçüncü sırada. Bunu ve daha nicesini 2014 yılında kurulan bir büyükşehir başardı. İlerleyen dönemlerde çok daha büyük işler başarılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kahvaltı programı yapılan konuşmaların ardından ilçe genelinde gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirilmesi ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :