Dolar : Alış : 5.2601 / Satış : 5.2696
Euro : Alış : 5.9335 / Satış : 5.9442
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40942 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Albayrak’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

13 Temmuz 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Başkan Albayrak’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Başkan Albayrak’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Millet olarak varlığımızın temeli olan Türkiye Cumhuriyeti, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin öncülüğünde yaklaşık yüz yıllık demokrasi kültürüne sahiptir.

Yüce Türk Milleti’ne mutlu, huzurlu, gururlu, onurlu ve özgür bir şekilde yaşama imkânı sunan Cumhuriyet’imiz, iç veya dış kaynaklı olaylardan dolayı zaman zaman zor dönemlerden geçmiştir. Devletimizin yönetimini demokrasi dışı yöntemlerle ele geçirmeyi hedefleyen malum terör örgütü, 15 Temmuz 2016 günü darbe girişiminde bulunmuştur. Hain darbeciler, ülkemizin savunması için alınmış silahlarla, milli egemenliğimizin en temel dayanağı olan TBMM’ye saldırmış, yurdumuzun çeşitli yerlerinde 248 vatandaşımızı şehit etmiş, ülkemize maddi ve manevi olarak büyük zararlar vermiştir. Yurtsever vatandaşlarımızın canlarını ortaya koydukları mücadele ve milletimizin dirayeti sayesinde darbeci hainler amaçlarına ulaşamamışlardır.

Bizler Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen Cumhuriyet sevdalıları olarak, demokrasimizi hedef alan her türlü eyleme dün olduğu gibi bugün de karşıyız ve bundan sonra da Ata’mızdan devraldığımız en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Demokrasinin, Cumhuriyet değerlerinin ve hukuk devleti anlayışının hâkim olduğu, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağımız günleri hep beraber görebilmek ümidiyle, 15 Temmuz Kanlı Darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milleti’ne sabır ve başsağlığı diliyorum.”

Kadir Albayrak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı​

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :