...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG7°CHafif Yağmur

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40914 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Albayrak Tekirdağ’ın Bulgar İşgalinden Kurtuluşu Anma Törenine Katıldı

13 Temmuz 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Başkan Albayrak Tekirdağ’ın Bulgar İşgalinden Kurtuluşu Anma Törenine Katıldı
Başkan Albayrak Tekirdağ’ın Bulgar İşgalinden Kurtuluşu Anma Törenine Katıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 13 Temmuz Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşunun 105’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Çelenk koyma ve anma etkinliğine katıldı.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Sahil Dolgu Alanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinlikte Başkan Kadir Albayrak’ın yanı sıra, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın ardından konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, “Bugün, burada Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeni ile toplandık. Amacımız geçmiş acıları tekrar hatırlamak, hatırlatmak değil; ülke topraklarının nasıl ve hangi şartlarda kurtarıldığını hatırlamak, daha iyi anlamaktır. Ülkemizin değerini ancak böyle daha iyi anlayabiliriz.” dedi.

Tekirdağ’ın Bulgar işgalinden kurtuluşunun 105’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma töreni, yapılan konuşmaların ardından Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :