Dolar : Alış : 5.3766 / Satış : 5.3863
Euro : Alış : 6.0910 / Satış : 6.1020
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG12°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40034 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Balkan Göçmenlerinin Sorunları Masaya Yatırıldı

16 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Balkan Göçmenlerinin Sorunları Masaya Yatırıldı
Balkan Göçmenlerinin Sorunları Masaya Yatırıldı

Balkan Göçmenlerinin Sorunlarıyla ilgili toplantı Çorlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Mehmet Ceylan, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan ilçe Kaymakamları, İŞKUR-GÖÇ-İdaresi ve SGK yöneticileri ile balkan derneklerinin yöneticileri ve göçmen vatandaşlar katıldılar.

Balkan göçmen dernekleri adına Sabiha Özmolla bir konuşma yaptı. Programda Kilikadılılar Derneği Başkanı Bilgin İnceoğlu göçmenlerin sorunlarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Daha Sonra Tekirdağ Milletvekilleri Ayşe Doğan ve Mustafa Yel de birer konuşma yaparak Balkan göçmenlerinin sorunlarına hassasiyetle eğildiklerini ve sorunların çözüme kavuşması için atılması gereken adımların atılacağını kaydettiler.

Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan Çorlu ziyaretinde böyle bir program tertiplenmesi fikrinin ortaya çıktığını, vatandaşlardan gelen bu talep üzerine gerekli görüşme ve hazırlıkları yaparak ilgililerin de katılımıyla toplantı tertiplediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Ceylan ve beraberindekilerle birlikte Göçmen vatandaşların sorunlarının dinlendiği masaları gezerek yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :