...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bahçeşehir Koleji 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Tekirdağ’da faaliyete geçiyor.

11 Haziran 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Bahçeşehir Koleji 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Tekirdağ’da faaliyete geçiyor.
Bahçeşehir Koleji 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Tekirdağ’da faaliyete geçiyor.

Bahçeşehir Koleji;insanlığa değer katan,mutlu, üretken, özgüveni yüksek, fark yaratan bireyler yetiştirmeyi amaçlarken aynı zamandanitelikli eğitimi daha fazla çocuğa ulaştırma gayretiyle2019-2020 eğitim öğretim yılında Anaokul-İlkokul-Ortaokul-Lise kademeleriyle Tekirdağ’da açılıyor.

Bahçeşehir Koleji; dünya okulu vizyonuile şekillendirdiği eğitimini temel sistemler üzerinde kurgulamaktadır;
• STEM+A(Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik + Sanat, Tasarım, Yaratıcılık)
• Bilişsel Düşünme Eğitimi,
• Digital Eğitim,
• HalfDay Eğitim Sistemi
• Köm(Kişiye Özgü Öğretim Sistemi)
• Mindful Okul Sistemi(Pozitif Yönde Gelişen Okul İklimi)
ile erken yaştan itibaren verilecek eğitimleinovatif, eleştirel,problem çözme yeteneği yüksek, iletişim becerileri gelişmiş, farklı kültürlerle işbirliği geliştirebilen,insiyatif kullanabilen, sorumluluk alabilen, liderlik vasıflarına sahip, üretken,medya, enformasyon ve dijitalokuryazarlık ile finans ve beslenme okuryazarlığı becerilerine sahip Dünyayı takip eden ‘Dünya Vatandaşı’ öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.
Bahçeşehir Koleji, ezberleyerek değil yaparak yaşayarak öğrenen, hayallerini ve fikirlerini projeye, üretime dönüştürebilmeleri için daima teşvik eden aydınlık nesiller yetiştirmektedir. Çünkü bu değerler ve beceriler ile yetişen nesillerin yarınlarımızda hep fark yaratacak ve iz bırakacak nesiller olacağı anlayışını benimsemektedir. Bu inanç ile yenilikçi eğitim, model ve uygulamalarının öncülüğünü yapmaktadır.
Bahçeşehir Koleji, öğrencilerini21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip,Dünya ile yarışan liderler olarak geleceğe hazırlamayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, eğitim birimleri tarafından, MEB müfredatına uygun şekilde, Bahçeşehir Üniversitesi danışmanlığında geliştirilen ve eğitimdeki yeni gelişmeler ışığında sürekli güncellenmekte olan ayrıcalıklı eğitimiyle de ulusal sınavlardaakademik başarılar elde etmektedir.
Bahçeşehir Koleji, öğrencilerini yalnız ayrıcalıklı bir akademik programla değil Bahçeşehir’in özünü oluşturan;
Yenilikçilik,Sürdürülebilirlik,Topluma Değer Katma,Dünya Vatandaşlığı ve Liderlik değerleriyle de hayata hazırlamaktadır. Yine bu değerler doğrultusunda BahçeşehirÜniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi desteğiyle öğretmen eğitimlerini sürdürürken hem öğrenmeye hem de öğretmeye hazır eğitim kadrosuyla 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlıyor.
Bahçeşehir Koleji Tekirdağ Kampüsü; Süleymanpaşa İlçesiHürriyet Mahallesi okullar bölgesi diye adlandırılan mevkide, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesikademeleri ile toplamda 53 derslikten oluşacaktadır. Kampüs içinde; Kütüphane, Kapalı ve Açık Spor Salonları, Yüzme Havuzu, Konferans Salonu, STEM+A Laboratuvarı, Robotik Kodlama Sınıfı, Uygulamalı Branş Derslikleri, Sosyal Alanlar, Atölyeler ve Yemekhane yer alacaktır.
Eğitimde öncü bir marka olanBahçeşehir Koleji; tam donanımlı, alanında uzman, profesyonel bir ekiple Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde,modern eğitim anlayışla TEKİRDAĞ’da olmaktan heyecan ve mutluluk duymaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :