...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bağımlılıklarla  Mücadelemiz Hız Kesmeden Devam Ediyor.

08 Kasım 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Bağımlılıklarla  Mücadelemiz Hız Kesmeden Devam Ediyor.
Bağımlılıklarla  Mücadelemiz Hız Kesmeden Devam Ediyor.

 

 

TBM Türkiye Bağımlıkla Mücadele Eğitim Programı Kapsamında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi ileMilli Eğitim Bakanlığımızca yapılan protokol doğrultusunda ortak çalışmalarımız devam etmektedir.

Bağımlılıklarla Mücadelede; öğrencilerimizden, veli ve yetişkin eğitimlerine varıncaya kadar toplumun farklı kesimlerine ulaşılmasında Yeşilay tarafından yetiştirilmiş TBM Formatörlerinin ve onların eğittiği Uygulayıcı Rehberlerin önemli katkısı olmaktadır.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda Tekirdağ İl genelinde TBM eğitimi almamış resmi ve özel okul öğretmenlerimizin içinde bulunduğu 5-7 Kasım tarihlerinde Süleymanpaşa ve Çorlu İlçe Merkezinde Uygulayıcı Rehber Öğretmen Eğitimi düzenlenmiştir.

Bu eğitimler sonucunda 41 öğretmenimiz daha Bağımlılıkla Mücadele Ekibimizin yeni eğiticileri olarak aramıza katılmıştır.

Yapılan bu son eğitim ile birlikte İlimiz genelinde Bağımlılıkla Mücadele TBM Uygulayıcı Rehber Öğretmen Eğitimi almış PDR öğretmen sayısı 338 kişiye ulaşmıştır.

Yeşilay tarafından yetiştirilen 11 TBM formatör ve 338 Uygulayıcı Rehber Öğretmenle Tekirdağ genelinde öğrenci, öğretmen, yetişkin ve veli olmak üzere 89.605 kişiye ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi’ verilmiştir.

 

Türkiye genelinde örnek olacak bu eğitim çalışması nedeniyle Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn Ersan Ulusan’ a,  Tekirdağ Yeşilay TBM Koordinatör FormatörümüzSn Bingül Uzel’ e,  çok kıymetli çalışma arkadaşlarına, TBM Formatörlerimize ve Uygulayıcı Rehber Öğretmenlerimize  Türkiye Yeşilay Cemiyeti adına en kalbi şükran ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Bağımlılıkla Mücadele çalışmalarımız Tekirdağ İl genelinde hız kesmeden edecektir.

Saygılarımla.                                                                                                                                                Şener ÇELİKAYARYeşilay Tekirdağ Şube Başkanı

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :