Dolar : Alış : 5.8826 / Satış : 5.8932
Euro : Alış : 6.6316 / Satış : 6.6436
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG29°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42507 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Amatör Futbol Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Yapıldı

13 Haziran 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»Amatör Futbol Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Yapıldı
Amatör Futbol Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Yapıldı

Vali Mehmet Ceylan’ın katılımıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İlimizde faaliyette bulunan Türkiye Futbol Federasyonuna tescilli 65 faal amatör spor kulübüne toplam 312.000 TL nakdi yardım çeki düzenlenen törenle verildi.

Törende açılış konuşmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hazan Kadir Kardaş, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mehmet Kaya ve Milletvekili Mustafa Yel tarafından yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Mehmet Ceylan; “ İlimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerimiz çocuklarımızın gelişimi, vaktini faydalı uğraşlarla geçirmeleri, sosyalleşmeleri, bağımlılığın önlenmesi açısından çok önemli. Bizler uyuşturucu ile mücadelede güvenlik tedbirlerini alıyoruz. Önemli olan kökünün kurutulması. İlimizdeki spor ve gençlik hizmetlerinin artırılması, amatör kulüplerimizi ayakta tutmak ve gençlerimizi de kulüplere yönlendirmek için gayret sarfediyoruz. “dedi.

Konuşmasında geçtiğimiz günlerde İlimizi ziyaret eden Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı ile ilimizin spor yatırımları konusundaki ihtiyaçlarının gözden geçirildiğini belirten Vali Ceylan “ Bakanımızın talimatıyla ilimizdeki spor yatırımlarında çalışmalar başlatıldı. Amatör spor kulüplerimize cansuyu olması için 312.000 Tl’lik nakdi yardımın hayırlı olmasını diliyorum. Semt futbol sahalarının arttırılması yönünde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mehmet Ceylan ve Milletvekili Mustafa Yel tarafından 312.000 TL’lik temsili çek Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mehmet Kaya’ya teslim edildi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :