...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43214 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ALİ RIZA ETİ ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU

16 Şubat 2016
Ana Sayfa » SON DAKİKA»ALİ RIZA ETİ ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU
ALİ RIZA ETİ ERSİN BİLMEÇ’İN KONUĞU OLDU

Tekirdağ Motorlu Taşıyıcılar kooperatifi başkanı ve Esnaf kefalet kredi kooperatifi yönetim kurulu başkanı Ali Rıza Eti Radyo 59 da yayınlanan Gazeteci Ersin Bilmeç’in hazırlayıp sunduğu Yerel Gündem programına konuk oldu.

Programın birinci bölümünde Tekirdağ ekonomisine büyük katkı sağlayan 500 ortaklı motorlu taşıyıcılar kooperatifinin 2006 yılından bu yana 5 dönemdir başkanlığını yapan Ali Rıza Eti  kooperatifin günün şartlarına göre gelişmesinde büyük katkısı oldu. TDİ limanından elleşleme ile 2 milyon ton nakliye gerçekleştirdi. Türkiye de Tekirdağ Taş. Koop. cirosu ve tonajında 3. sırada olduğunu, ileriye dönük limanın özelleşmesi durumunda da limana talip olduklarını, özelleştirme kapsamında Tekirdağ TSO, Erdek Deniz Taş. Koop. ile ortaklaşa limana talip olduklarını kaydetti. Kooperatife bu konuda en büyük desteği Tekirdağ milletvekili Mustafa Yel’in verdiğini söyledi.  Kooperatif bu gün itibarıyla çevre yolunda dumansız sanayi bölgesinde depolarının yapıldığını, böbrek hastanesi yanında kooperatif araçlarına ait park yeri alındığını ayrıca ileriye dönük yine yatırım olarak bir arazi alımı yaptıklarını anlattı.  Programın ikinci bölümündeyse bu hafta mali genel kurulu yapılan esnaf sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi ile ilgili Türkiye de 1650 kooperatif içinden 30. sıraya geldiklerini, Tekirdağ Büüykşehir belediyesi UKOME tarafından ihale olan S ve J plakalarından alan 75 esnafımıza esnaf kefalet kooperatifinden kredi imkanı sağlandı. Bu verilen kredilerin %5 olduğunu diğer %7 sinin de devlet destekli Halk bankasından karşılandığını açıkladı.  Tekirdağ Esnaf kefalet kooperatifinin müracaat eden 75 esnafın kredisini karşılamak için Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’in Ankara da ilave olarak 2 milyonluk plasman çıkarıldığı ve çıkarılan plasmanın parası gününden önce kooperatife gelerek müracaat eden esnafımızın belediyeye yatırılacak olan paraları gününden önce kendilerine ödenmiş oldu. Bu kredinin sağlanmasında bu 75 kişi adına Tekirdağ Milletvekili mustafa Yel’e teşekkür ederim dedi.

Mali genel kuruluna katılan Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Metin Akgün ve büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak ve trakya dan katılım sağlayan tüm kooperatif başkanlarına teşekkür etti. Yaklaşık bir buçuk saat süren programda dinleyenlerden gelen sorulara da yanıt veren Eti bir çok konuya açıklık getirmiş oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :