Dolar : Alış : 5.6481 / Satış : 5.6582
Euro : Alış : 6.5039 / Satış : 6.5156
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39140 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Parti Vakıf iftarında Romanlarla buluştu

17 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»AK Parti Vakıf iftarında Romanlarla buluştu
AK Parti Vakıf iftarında Romanlarla buluştu

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı, Süleymanpaşa SKM koordinatörlüğünde Semerkand Vakfı’nın düzenlediği iftar programına katıldı.
AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı, Süleymanpaşa SKM koordinatörlüğünde Aydoğdu Mahallesi’nde bulunan Semerkand Vakfı’nın düzenlediği iftara programına katılarak ilk iftarlarını açtı. Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar, Süleymanpaşa SKM Başkanı, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Sezai Çetin ile İlçe yönetiminin katıldığı iftar programının ardından Aydoğdu Mahallesi sakinleri ziyaret edilerek sohbet edildi.
İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar iftar programında yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin en yoğun yaşandığı Ramazan ayında bir arada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Uzunlar, “Semerkand Vakfı Aydoğdu mahallesinde bulunan gençleri kötü alışkanlıklardan alıkoyma ve topluma kazandırma noktasında önemli işlev görüyor. Genci yaşlısı burada oluşturulan samimi havada sohbet imkanı buluyorlar. Başkanı nezdinde tüm Semerkand Vakfı üyelerini tebrik ediyorum” dedi.
Süleymanpaşa SKM Başkanı, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Başkanvekili Sezai Çetin ise Türkiye’de eskiden her kesimden insanların ayrımcılığa tabi tutulduğu ve ötekileştirildiği hoş olmayan dönemler yaşandığını ve bu kötü hatıralara AK Parti’nin son verdiğini ifade etti.
Tekirdağ’ın, her iklimden insanın bir araya geldiği, büyük bir aile olduğunu vurgulayan Sezai Çetin, “Romanların yaşadığı yoksulluğu, eğitimsizliği ve sosyal sorunları hep birlikte aşacak güçteyiz. AK Parti olarak bu konuda çok işler yaptık ancak daha çok işimiz var. İnşallah, varlığını hep aramızda hissettiğimiz Roman kardeşlerimizle Cumhur İttifakıyla 2023’ün Türkiyesini hep beraber inşa edeceğiz” dedi.
Başkan Sezai Çetin, “Ben aynı zamanda Süleymanpaşa Meclis Üyesiyim. Dolayısıyla Aydoğdu mahallesine bu gözle baktığımda bir takım aksaklıklara değinmeden geçemeyeceğim. Burada yaşayan kardeşlerimiz fiziki olarak zor şartlarda hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Aydoğdu sakini kardeşlerimiz 9 yıldan bu yana belediyemizce ihmal ediliyor. Bakınız buraya gelirken özellikle Çitlembik sokaktan geçtim. Yollar patates tarlası gibi. Afedersiniz lağım suları yollara akıyor. Burada yaşayan insanlara saygınız yok. Peki buradaki çocukların sağlığını da mı düşünmüyorsunuz? Roman kardeşlerimizin gönlünü almak için ‘Katil Hasan’ heykeli yaparak göz boyamayın. Gelin bu kardeşlerimizin halini, ahvalini yerinde görün. Gelin şu çocuklara reva gördüğünüz yolları görün.” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :