Dolar : Alış : 5.7710 / Satış : 5.7814
Euro : Alış : 6.6206 / Satış : 6.6326
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 39153 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL: “MAZLUM MİLLETLERİN BİZE İHTİYACI VAR.

17 Mayıs 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»AK PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL: “MAZLUM MİLLETLERİN BİZE İHTİYACI VAR.
AK PARTİ İL BAŞKANI YÜKSEL: “MAZLUM MİLLETLERİN BİZE İHTİYACI VAR.

BU İŞ İLK TURDA BİTER. DURMAK YOK, YOLA DEVAM!”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Ramazan ayının ilk iftarını Muratlı ilçesinde yaptı. İlçe teşkilatının engelli vatandaşlar onuruna düzenlediği iftar yemeğine katılan Yüksel, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yüksel, “CHP, kendi partisini idare edeceğine inanmadığı bir ismi çıkardı, (al Türkiye’yi yönet) dedi. Diğer siyasi oluşumun ise iplerinin nerede olduğu, kim tarafından yönetildiği belli değil. Bugün Filistin’de yine bir katliamla karşı karşıyayız. Mazlum milletlerin bize ihtiyacı var. Birlik ve beraberlik içinde bu istikrarı sürdürmek zorundayız. Halkımızın desteğini esirgemeyeceğini, bu işin 24 Haziran seçimlerinde, tek turda biteceğini ve Cumhurbaşkanımızın yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olacağına inanıyorum.” diye konuştu.

AK Parti Muratlı Sosyal İşler Başkanlığı, Ramazan ayının ilk iftar yemeğinde engellileri ağırladı. Engelliler Haftası’nın son gününe denk gelen ilk iftar programı, ilçede hizmete yeni açılan Ali Baba Kebapçısı’nda gerçekleşti.

İlçe Başkanı Av. Emrah Tunca’nın ev sahipliğinde düzenlenen davete, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Ramazan ayının ilk iftarını engellilerle birlikte yapan partili yöneticiler, davetlilerle yakından ilgilendi.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI
İl Başkanı Cüneyt Yüksel, iftar davetinin ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Sözlerine, Ramazan ayının tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesi dileklerini sunarak başlayan Yüksel, iftar davetinde engelli vatandaşlarla bir arada olma imkanı bulduklarını ve bundan mutluluk duyduğunu ifade etti.
Muratlı ilçesindeki bu tür sosyal etkileşimi arttıracak organizasyonların, daha sık biçimde devam yapılacağını ve engellilerin önündeki engellerin kaldırılması yönündeki çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Yüksel, şöyle devam etti: “Muratlı’nın ortamını biliyoruz. Tekirdağ’ın genelinde olduğu gibi Muratlı’da da engellilerin yaşam alanları ciddi ölçüde dar. Bu akşam bu sorunlar üzerine istişare ettik ve 2019 yılının Mart ayından sonra, bu engelleri ortadan kaldırmak için düğmeye basacağız.”

“SAHAYA İNDİK. SEÇİM STARTI 25 MAYIS’TA BAŞLAYACAK”

İl Başkanı Cüneyt Yüksel, seçim çalışmalarına dair yöneltilen soruyu: “Bizde seçim startı 25 Mayıs itibariyle başlayacak. Biz 11 ilçe başkanımızla yaptığımız toplantıların ardından teşkilatlarımız, bu gece (16 Mayıs) itibariyle sahaya indi.” diye yanıtladı.

“24 HAZİRAN SEÇİMİ, ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEK”
Cüneyt Yüksel, 24 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine de değinde. Bu seçimin ‘Türkiye’nin kader seçimi’ olduğunu işaret eden Yüksel, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yeni bir sistem geliyor. Artık bu sistemle birlikte Türkiye’nin tekrar, o eski karanlık günlerine girme ihtimali ortadan kalkıyor. Çünkü yeni sistemde ülkeyi idare edecek bir siyasi partinin, bir siyasi görüşün %50+1 oy alması gerekiyor. Bu oyu alamayan iktidar olamayacak. Sistem biraz zorlaştı ancak inanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti teşkilatları bu konuda ciddi bir çalışma yürütüyor. Aynı zamanda Sayın Devlet Bahçeli’nin de bu konuda ciddi bir desteği var. Kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. MHP teşkilatları da önümüzdeki günlerde sahaya inmiş olacak. Cumhur İttifakı’nın çatısı altında hep birlikte 24 Haziran’a hazırlık yapacağız, yapıyoruz da. İnşallah tam bağımsız bir Türkiye için 24 Haziran’da “Durmak yok, yola devam!” diyeceğiz.”

“HEDEFİMİZ, TEKİRDAĞ’DA TÜRKİYE ORTALAMASINI YAKALAMAK”
Yüksel, seçim hedeflerine ilişkin olarak ise şunları kaydetti: “Tekirdağ’da Türkiye ortalamasını yakalamış bir il olmak istiyoruz. En büyük hedefimiz bu. Allah nasip ederse Tekirdağ’da bundan böyle 7 milletvekili olacak. Biz Tekirdağ’ı en yüksek sayı ile temsil etmek istiyoruz. Bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum ki, Tekirdağ’a bugüne kadar, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanların çok daha üzerinde olanı AK Parti döneminde yapıldı. 16 yıl içinde yaklaşık 15 katrilyon liralık devasa bir yatırım yapıldı. Sadece tarımda yaklaşık 2.7 katrilyonluk destek ödemesi yapılmış. 2017 yılı sonu itibariyle çiftçilerimize 315 trilyon destek ödemesi yapmışız. 2002 yılındaki rakam 61 trilyon civarında. 5 kat daha fazla arttırarak gitmişiz. Bu yeterli mi? Elbette değil. Bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Daha hızlı bir şekilde çiftçimizi, sanayicimizi nasıl kalkındırabiliriz? Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlarımızı muassır medeniyetler seviyesine taşıyacak hangi projeler üretebiliriz? Bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ben, özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Tekirdağ’a verdiği özel ilgiyi anlatmak ve bununla ilgili yapılanları da sahada anlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah Muratlı’da yaşayan vatandaşlarımız da Cumhurbaşkanlığı seçiminde desteklerini esirgemeyecektir.

“TÜRKİYE’Yİ YÖNET DEDİKLERİ İSME KENDİLERİ İNANMIYOR”
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Yüksel, gazetecilerin diğer adaylara dair bir değerlendirme yapmasını istemesi üzerine, şunları söyledi: “Siz de biliyorsunuz ki, Cumhuriyet Halk Parti bir aday belirledi. Belirledikleri aday, maalesef CHP’yi idare edemeyeceğine inandıkları biri. Çıkarttılar ‘Türkiye’yi idare et dediler.’ CHP’nin kendisini idare edemeyeceğini düşündükleri bir ismi, 81 milyon vatandaşı nasıl idare edeceğini ve bunu vatandaşa anlatacaklarını merak ediyorum. Bir başka siyasi görüş daha var biliyorsunuz. O siyasi görüşün iplerinin nerede olduğu, kimlerin yönettiği belli değil.”

“MAZLUM MİLLETLERİN BİZE İHTİYACI VAR”
“Biz, istikrarın devam etmesini istiyoruz. Bu millet, tarihe baktığınızda 1000 yıllık köklü bir tarihi olan millet, 650 yılda adalete 3 kıtada hükmetmiş bir millet. Şu anda yaşananları görüyorsunuz. Filistin’de dün itibariye yaklaşık 70 Müslüman kardeşimiz yaralandı. Bir katliamla karşı karşıyayız. Mazlum milletlerin bizden beklentisi var. O nedenle birlik ve beraberlik içinde olmak gerekiyor. 24 Haziran’dan sonra Allah izin verirse, daha güçlü ve tam bağımsız bir Türkiye için çalışacağız ve muassır medeniyetler seviyesine çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

SEÇİM TAHMİNİ …

“Bir oran söylemem çok doğru olmaz ancak şunu çok rahat söyleyebilirim. Allah izin verirse ilk turda Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin yeni sistemdeki ilk Cumhurbaşkanı olacak. Öte yandan AK Parti’nin Tekirdağ’da milletvekili anlamında da bugüne kadar en yüksek sayı ile temsil edeceğini açık ve net bir şekilde söyleyebilirim.”

​​​

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :