Dolar : Alış : 5.3766 / Satış : 5.3863
Euro : Alış : 6.0910 / Satış : 6.1020
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG12°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40034 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

16 Nisan 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » SON DAKİKA»42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI
42. TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

42. Turizm haftası etkinlikleri Tekirdağ da valilik önü anıta çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu istiklal marşı okunması sonrası Tekirdağ il kültür müdürü Mehmet Altaş bakan Kurtulmuş’un mesajını okudu; Mesajda ;“Ülkelerin ekonomi politikalarında güçlü bir yere sahip olan turizm, bugünün dünyasında etkin bir diplomasi unsuruna dönüştü. Coğrafi konumu ve kadim medeniyetlere yuva olan topraklarıyla Türkiye, doğal güzellikleri ve tarihi-kültürel zenginlikleriyle uluslararası ulaşım ve konaklama sektörünün en önemli duraklarının başında yer alıyor.

Tüm bu bileşenlerle Türkiye hem insani diplomasi hem de ekonomi açısından müthiş bir potansiyel taşıyor. Bu engin turistlik zenginliklerimizi ve kültürel çeşitliliklerimizi ülke tanıtımı için yumuşak güç unsuru olarak kabul ediyoruz. Bu doğrultuda oluşturacağımız bir dille küresel ölçekte dünya markası olarak ivme kazanmayı planlıyoruz. Bakanlık olarak politikalarımızın merkezine; ‘doğal-kültürel-tarihi mirası koruyan ve medeni bir dünyanın ana aktörü olan’ bir turizmi koyuyoruz.
Sektör aktörleri ile bir bütün olarak karşı durduğumuz zor günlerin ardından yeniden iyi bir sıçrayış yakalamayı başardık. Performansımızı katlayarak artıracak, turizm değer zincirinin her bileşeninde kaliteyi yükseltmeyi sürdüreceğiz. Rekorlarla başladığımız 2018’de sektör temsilcileriyle el ele vererek daha bu rakamları da aşan başarılara imza atacağız.

Türk turizminin gelişiminde ve sektörel başarıda emeği olan, omuz omuza sektörü yükselten, başta sektör çalışanları olmak üzere, gönüllü turizmcilerin ve tüm turizm camiasının Turizm Haftası’nı kutluyorum.”denildi.

Etkinliklere Tekirdağ alrkoloji müzesinde açılan Tekridağ fotoğrafları sergisi , NKÜ Prof. Dr. NEşe Atik, Karadeniz Üni, DoçDr. Mehmet Han ERgüven, Dr. Nilüfer Vatansever Toylan tarafından Trakya turizm hareketleri paneli yapıldı.
Tekirdağ ve Rakoczy müzesi ve Namıkkemal evleri ziyaret edildi.
Kaymakam Arslan Yurt, Tekirdağ İl Kültür müdürü Mehmet Altaş, il millieğtiim müdürü Ersan Ulusan, AFAD il müdürü Recep vERol, Aile Sosyal pol. il. müdürü Hasan Yılmaz, defterdar Mehmet Malanlı, SGK müdürü Fatma Derya Alan, İş-Kur Müdürü Yaşar Esen, Turizm derneği başkanı Ahmet Kenar katıldılar.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :