...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG28°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 43230 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

20. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI TEKİRDAĞ DA

08 Ekim 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»20. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI TEKİRDAĞ DA
20. TÜRKÇE KONUŞAN GİRİŞİMCİLER PROGRAMI TEKİRDAĞ DA

TOBB Dış Ekonomik İlişkiler daire başkanlığı tarafından düzenlene 20. Türkçe Konuşan Girişimciler programı Tekirdağ da.
21 Ülkeden toplamda 50 girişimci Tekirdağ’a geldiler.
TSO salonundaki tanışma ve kahvaltı programı sonrası Tekirdağ Ticaret Borsası, ASYAPORT, Koleksiyon mobilya tesisleri ziyaret edildi.
Bu program ile katılımcıların bulundukları ülkelerde ticaret yapma kapasitelerinin güçlendirilmesi ve Türkiye ile işbirliği yapma olanaklarının arttırılması amaçlanmaktadır.

Yapılan açıklamada;

Balkanlar, Doğu Avrupa, Kafkasya, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerinde, Almanya ve Rusya’da yaşayan Türkçe konuşan girişimcilerle ülkemizin bağlarını güçlendirmek ve ticari ilişkilerini geliştirmek amacıyla Birliğimizce Dışişleri Bakanlığı ile işbirliği yapılarak Haziran 2005 tarihinde başlatılan Türkçe Konuşan Girişimciler Programlarının bu kez yirmincisi düzenlenmektedir.

Bu programa bugüne kadar 24 farklı ülkeden ve 7 özerk bölgeden toplam 750 iş adamı ve iş kadım katılmıştır. 30 Eylül-11 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara, İstanbul, Tekirdağ ve Edirne illerinde gerçekleşmesi planlanan 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına 21 ülkeden toplam 50 girişimci katılmaktadır.

Katılımcılar bulundukları ülkelerde başta ticaret olmak üzere çeşitli iş kollarında faaliyet göstermektedirler. İlgilendikleri sektörleri genel olarak; İnşaat ve müteahhitlik hizmetleri, altyapı, mimarlık ve restorasyon proje ve uygulaması, inşaat ve tesisat malzemeleri, yapı kimyasalları, ve inşaat makineleri, gıda ürünleri üretimi, ihracat ve ithalatı, gıda makineleri, mobilya ve mobilya makineleri, PVC kapı ve pencere sistemleri, tekstil ve konfeksiyon ve ayakkabı üretimi, ilaç ve medikal ürünler, otomotiv yedek parça, madeni yağ, tarım ve hayvancılık, tarımsal üretim ve kırmızı et üretimi, plastik ve temizlik ürünleri, taşımacılık ve lojistik hizmetleri, gümrükleme ve sigorta hizmetleri, bilgisayar sistemleri, güvenlik kameraları ve uydu sistemleri, e-ticaret. turizm. otel çağrı merkezi ve lokanta işletmesi, bankacılık, eğitim, medya, yatırım projeleri ve hukuk, finansman e danışmanlık olarak özetlemek mümkündür.

Bu Program ile katılımcıların bulundukları ülkelerde ticaret yapma kapasitelerinin güçlendirilmesi ve Türkiye ile işbirliği yapma olanaklarının arttırılması amaçlandığından, program süresince girişimcilik ve iş yapma deneyimleri konusunda bilgilenmeleri hedeflenmiştir. Bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, TOBB-ETU Üniversiteli ve Yunus Emre Enstitüsü, TÜRKSOY ve Türk Konseyi ile işbirliği yapılarak, çeşitli seminerler ve söyleşiler düzenlenmiştir. Ayrıca, konuklarımız İstanbul’da çeşitli fuarları ziyaret edecektir.

Hazırlanan program uyarınca, konuk girişimcilerin Ankara Ticaret Odasında, İstanbul Ticaret Odasında, Tekirdağ TSO’da, Edime TSO’da, Çorlu TSO’da ve Çerkezköy TSO’da ve OSTIM’de ıkıh iş görüşmesi yapmaları mümkün olacaktır. Program kapsamında Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Borsası, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Borsası, Tekirdağ Ticaret Borsası ve Edime Ticaret Borsası ziyaret edilerek, işbirliği olanakları araştırılacaktır.

Ankara’da ASO I. Organize Sanayi Bölgesi ve OSTİM OSB’de toplantılar yapılarak, fabrika ve iş yen ziyaretleri düzenlenecektir.

Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy’de OSB ve fabrika ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Program Ankara, İstanbul ve Edirne’de tarihi ve kültürel mekanların gezdirilmesi ile 12 Ekim 20 tarihinde tamamlanacaktır.denildi.

TSO da yönetim kurulu başkanı Cengiz Günay, meclis başkanı Hakan Şık, yönetim ve meclis üyeleri , Ticaret Borsasında başkan Osman Sarı, meclis başkanı Ahmet Us, yönetim ve meclis üyeleri gelen misafirlerle birebir ilgilendiler.
Program süresince girişimcilik ve iş yapma konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Ayrıca ikili görüşmelerde Tekirdağlı iş adamları gelen girişimciler ile buluşma fırsatı yakaladılar.

Program bilgileri:

Tıkla    

Tıkla

Tıkla

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :