...
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG31°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 42581 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

19 Mart 2019
Ana Sayfa » SON DAKİKA»18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi
18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı Düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü’nde ilimizde bir dizi etkinlik düzenlendi.

Anma töreni ilk olarak Muratlı Caddesinde bulunan Şehitler Abidesi’nde gerçekleştirildi. Törene; Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Enez Kaplan, Çiğdem Koncagül, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, Vali Yardımcıları Tayyar Şaşmaz, Abdullah Kalkan, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş,İl Mili Eğitim Müdürümüz Ersan Ulusan, askeri ve mülki erkân ile şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Şehitliğe; Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. Tören mangası tarafından yapılan saygı atışının ardından Valimiz Sayın Aziz Yıldırım Şehitlik Özel Defteri’ni imzaladı. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde, çelenk sunma programının ardından, şehir mezarlığındaki şehitlik ziyaret edildi. Ziyarette, şehitlerimiz için dua edilmesinin ardından Valimiz Sayın Aziz Yıldırım ve beraberindekiler, şehit aileleri ile birlikte şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Şehitlik ziyaretlerinden sonra 18 Mart Şehitler Günü Anma Programı, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde devam etti. Valimiz Sayın Aziz Yıldırım ve beraberindekiler ilk olarak Çanakkale Savaşları konulu resim sergisinin açılışını yaptı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Sonrasında Gazi Polis Memuru Serdar Çetkin bir konuşma yaptı.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten “Çanakkale Ruhu” adlı konferans, Namık Kemal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi-Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Ökkeş Narinç tarafından yapıldı.

Program, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile devam etti. Sonrasında Süleymanpaşa 50. Yıl Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan “Mehmet Toprak Oldu” adlı program sahnelendi.

Program İl Milli eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Çanakkale Tekirdağ´dan Başlar” Klibinin izlenmesinin ardından sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :