Dolar : Alış : 5.2867 / Satış : 5.2962
Euro : Alış : 5.9591 / Satış : 5.9699
HAVA DURUMU
hava durumu

TEKIRDAG8°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 40912 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TEKİRDAĞ ETKİNLİKLERİ

12 Temmuz 2018
Ana Sayfa » SON DAKİKA»15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TEKİRDAĞ ETKİNLİKLERİ
15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TEKİRDAĞ ETKİNLİKLERİ

15 TEMMUZ
ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

• 13 Temmuz 2018 Cuma günü saat 10.30’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde
15 Temmuz Sokağı’nın açılışı yapılacaktır.

• 14 Temmuz 2018 Cumartesi akşamından itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk bayraklarıyla donatılacaktır.

• 14 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 19.30’da Köşk Restaurant da Valiliğimizin
ev sahipliğinde Şehit yakınları ile Gazi ve Ailelerinin onurlarına yemek verilecektir.

• 15 Temmuz 2018 Pazar günü, saat 11.00’de şehir mezarlığında şehit kabirleri
ziyaret edilerek Kuran’ı Kerim tilaveti yapılacak ve dua edilip karanfil bırakılacaktır.

• 15 Temmuz 2018 Pazar günü öğle namazı öncesinde Eski Cami’de Mevlid-i Şerif programı ve Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak sonrasında da ikramda bulunulacaktır.

• 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 14.00’de Valilik Önünde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için vatandaşlarımızın hislerini paylaşacağı
Anı Defteri ile günün anlam ve önemine uygun Resim Sergisi açılacaktır.

• 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 19.30’da Tekira AVM önünden başlayarak Valilik önüne kadar sürecek milli birlik ve demokrasi yürüyüşü tertip edilecektir.

• 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat 20.00’de Valilik Önünde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirilecektir.

• 15 Temmuz 2018’i – 16 Temmuz 2018’e bağlayan gece yarısı 00:13’de tüm camilerimizde sela okunacaktır.

Bu kapsamda, sorumluluk verilen kamu kurum ve kuruluşları aşağıdaki iş ve işlemleri aksatmadan ivedilikle yerine getireceklerdir.
Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Görev ve Sorumlulukları:

KAYMAKAMLIKLAR

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günüprogramının içeriğine uygun olarak ilçenizde programların hazırlanması ve14 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 19.30’da Köşk Restaurant da Valiliğimizin ev sahipliğinde verilecek yemeğe ilçenizdeki Şehit yakınları ile Gazi ve Ailelerinin taşınması sağlanacaktır.

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Bölgenizde gerekli güvenlik tedbirleri alınarak program süresince herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Program süresince tam donanımlı ambulanslar ile sağlık ekiplerinin görevlendirilmesi sağlanacaktır.

İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için alanın düzenlenmesi ve bayraklarla donatılması, sahnenin kurulması, sahne düzenin sağlanması ve standların organizasyonu sağlanacaktır.

İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ

Program ile ilgili yerel basının bilgilendirilmesi sağlanacaktır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için şehitliklerin temizlenmesi ve düzenlenmesi, program için seyyar WC temini ve programın belediye hoparlörlerinden duyurulması sağlanacaktır.

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Valilik önündeki programa katılan vatandaşlara çay ikramında bulunulacaktır.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için program sunucusu, programda şiir ve kompozisyon okuyacak öğrencilerin görevlendirilmesi ve okunacakeserlerin tespit edilmesi ile Valilik önünde resimsergisinin açılması sağlanacaktır.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz 2018 Pazar günü, saat 11.00’de Şehir Mezarlığı’nda şehit kabirlerinin ziyareti için karanfil temini ve mezarlığa gitmek isteyen Şehit yakınları ve Gazi ailelerinin ulaşımı sağlanacaktır.Süleymanpaşa ilçesindeki şehit ailesi ve gazilerin saat 19.30 da Köşk Restaurant’ta yapılacak yemeğe katılımı sağlanacaktır.

İLMÜFTÜLÜĞÜ

15 Temmuz 2018 Pazar günü şehit kabirlerinin ziyareti sırasında dua okuyacak hocanın seyyar ses sistemiyle birlikte görevlendirilmesi, Mevlit programı ile Hatm-i Şeriflerin duasının yapılması ve yapılacak ikramların temini ile dağıtımı, 15 Temmuzu 16’ya bağlayan gece 00.13’te selaların okunmasısağlanacaktır.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü için programa gelen vatandaşlara yapılacak ikramların temini sağlanacaktır.

ORMAN VE SU İŞLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı’nın sulanması, temizlenmesi ve bakımının yapılması ile 2018 yılı için yeni fidan dikilmesi sağlanacaktır.

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle il ve ilçe kütüphanelerinde günün anlam ve önemine uygun bir köşe hazırlanması sağlanacaktır.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde yukarıda belirtilen hususlarda kurumlarımızca kendi görev alanlarına giren konularda hazırlıkların en iyi şekilde yapılarak gerekli tedbirlerin alınması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda;

Gereğini rica ederim.

Mehmet CEYLAN
Vali

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :